Духовність Сім'я

4 жовтня – святого Кондрата. Що треба зробити усім жінкам

4 жовтня православний світ відзначає день Кондрата Афінського. З народження він належав до християнського віросповідання, через що й загинув.

Святий апостол від 70-ти Кондрат  проповідував Слово Боже в Афінах і в Магнезії (східний півострів Фессалії) та був єпископом Афінським. Багатьох язичників він навернув до істинної віри в Христа Спасителя, а в закоренілих язичників його проповідь викликала ненависть.
Одного разу розлючений натовп напав на апостола, щоб побити його камінням. Збережений Богом, апостол Кондрат залишився живим, проте його кинули в темницю, де він і помер з голоду. Святе тіло його було похоронене в Магнезії.
Апостол Кондрат написав в 126 році апологію на захист християнства, яка так вплинула на гонителя християн імператора Адріана (117-138), що він видав указ, яким заборонив засуджувати будь-кого без доказів. Про цю апологію нам відомо від церковного історика IV століття Євсевія, частина якої ним процитована: «Діла Спасителя нашого завжди були очевидні, тому що були істинні. Зцілені Ним і ті, що воскресли з мертвих, були видимі не лише коли зцілилися і воскресли, але завжди. Вони жили не лише тоді, коли Спаситель перебував на землі, але досить довго залишалися живими і по Його відході; деякі дожили і до нашого часу».

Традиції в цей день

В цей день потрібно працювати, щоб був добробут та статок.

Жінки накривають стіл кашею із меленого зерна з медом. Для міцного союзу у родині, каша ділилась на рівні частини.

Існувало повір’я, якщо обличчям натрапити на павутиння, необхідно загадати бажання. Якщо павутина в домі без павука, то можна чекати на покращення у грошових справах.

Народні прикмети 

Погода на Кондрата віщує увесь місяць.

В лісі немає грибів, але є горіхи, чекайте на сніжну та люту зиму.

Молитва за сім’ю і дім до Богородиці

 

Дата публікації: 04.10.2021 img Поділитися