Історія
Казанська ікона Божої Матері має дуже цікаву історію. У в ХVІ столітті її знайшла дівчинка Матрона на згарищі після великої пожежі, після того, як уві сні їй тричі з’явилася сама Богородиця і вказала місце, де лежатиме.
На місці, де була знайдена ікона, побудували Богородицький дівочий монастир, де згодом прийняли чернечий постриг Матрона разом зі своєю матір’ю.
З Казанської ікони Божої Матері було зроблено багато копій, а сама ікона прославилася як чудотворна − хворі одужували, сліпі отримували зір, вороги були переможені й вигнані.
Про що просять у Божої Матері
У цей день варто піти до церкви і помолитися біля ікони Божої Матері, попросивши у неї за себе і своїх близьких, поставити біля образу свічку. До Казанської Божої Матері моляться про щасливе заміжжя, про любов, зцілення хвороб і щоб в житті в сімейних стосунках все добре складалося.
Нерідко моляться перед іконою про наділення мудрістю перед прийняттям важливого рішення. Крім того, Казанську ікону називають Дороговказницею. Православні вірять, що вона допомагає прийняти правильне рішення, наставляє до благої мети, а також оберігає від помилок.
Молитва до ікони Казанської Божої Матері
О, Пресвята Владичице Богородице! Зі страхом, вірою і любов’ю перед чесною і чудотворною іконою молимо Тебе: не відверни лиця Твого від тих, хто вдається до Тебе. Визволи всіх, хто молиться тобі, від падінь гріховних, від наклепу злих людей, від усяких спокус, скорбот, хвороб, бід і раптової смерті. Даруй нам дух руйнування, смирення серця, чистоту думок, виправлення гріховного життя і залишення гріхів, так всі оспівують велич і милість Твою. Сподобимося і Небесного Царства, і тамо з усіма святими прославимо чесне ім’я Отця і Сина і Святого Духа на віки віків. Амінь.
Народні традиції
До цього дня намагалися завершити всі будівельні роботи. У цей час зазвичай чоловіки поверталися із заробітків. Тому жінки готували смачні страви і накривали столи.
Незаміжні дівчата 4 листопада вирушали до березового гаю. Там, за повір’ям, потрібно було знайти березовий листок, покритий інеєм. Вдивляючись в нього, можна було побачити свого майбутнього нареченого.
4 листопада – день, сприятливий для укладення шлюбу. Вважається, що пара, яка зіграла в цей день весілля, буде жити довго і щасливо. Союз буде міцним, а вдома завжди буде матеріальний достаток.
Прикмети на 4 листопада
- Зливовий дощ 4 листопада – значить, негода триватиме ще довго.
- Ранковий туман віщує відлига, а ясний день – похолодання.
- Не можна вирушати в далеку дорогу 4 листопада – це, згідно з прикметами, обіцяє нещастя.
- Якщо зіграти весілля 4 листопада – це хороший знак і запорука щастя для молодих.
- Якщо помолитися Богоматері про позбавлення від нещасного випадку, то вона обов’язково допоможе.
- Якщо людина народилася 4 листопада, то її талісманом є хризоліт.
- Немає дощу – чекай неврожаю в наступному році.
- Якщо припасів в засіках багато – прикмета, що зима буде суворою.
- Якщо в цей день льох провітрити і окурити димом від сушеного ялівцю, значить, припаси ніхто не чіпатиме.