3 причини безрезультатності дієт

Чому не працюють дієти, а якщо зайва вага і йде, то зовсім скоро повертається назад? Якщо вірити статистиці, то на дієті хоч раз в житті, але сидів кожен третій. А ось скинути вагу вдавалося таким чином практично одиницям. Але в чому ж причина?

А причиною того, що не кожна дієта дає бажаний результат в тому, що більшість дієт не відповідають трьом найголовнішим правилам, без дотримання яких замість схуднення можна заробити серйозні порушення в організмі. 

До правил дієти відносяться:

1. Добова норма калорій не повинна бути нижче швидкості обміну речовин. Ця швидкість у кожної людини різна. Тому й існують формули, які розраховують швидкість індивідуально для певної людини. Для того, щоб створити свою формулу, необхідно вказувати свою стать, зріст, вік і вагу. Люди зазвичай вважають, якщо з’їли менше – це найкраще. Але насправді це не правильно.

Якщо меню занадто малокалорійне, то організм знижує свої витрати, через що сильно сповільнюється обмін речовин. Якщо людина сиділа на розвантажувальній дієті кілька днів, а потім почала харчуватися, як і до дієти, то вага обов’язково почне повертатися, при чому швидше, ніж до дієти. Не можна вживати менше калорій, ніж необхідно на основний обмін речовин. Найчастіше рекомендують вживати не менше 1200 калорій.

2. Харчування має бути обов’язково збалансованим – 10% тваринних жирів, 20% білка, 50% вуглеводів і 20% рослинних жирів. Простій людині вибудувати такий раціон досить складно, але навіть з першого погляду помітно, що монодієти цьому правилу не відповідають. Так само будуть неефективні і дієти, в яких виключаються групи продуктів, наприклад, безжирова, білкова і т.д.

На збалансованість практично всі дієти “кульгають”, так як якщо одна з важливих складових харчування і не виключена, то допускається в самій мізерній кількості. Наприклад, в одній з дієт є день, коли можна вжити тільки склянку молока і банани. Зрозуміло, що ці продукти не зможуть дати людині жири і білки в необхідній їй кількості.

3. Дріблення прийомів – це хоч і звучить дивно, але третім правилом для дієти є часте вживання їжі. Коли людина харчується частіше, то її організм на перетравлення їжі витрачає більше енергії. До того ж, дробове харчування прекрасно регулює апетит, тому почуття голоду з’являтися не буде і людина не переїсть.

Дієти – це звичайний спосіб для швидкого схуднення, але на жаль, ненадійний. Не варто шукати стрункості в різних дієтах, так як назавжди позбутися від надмірної ваги вони не допоможуть. Необхідно переглянути свій спосіб життя – їсти менше, але частіше, пити регулярно воду, рухатися більше, міцно і вчасно спати. Тоді процес схуднення буде комфортним і легким.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook