3 лютого – іменини Максима. У цей день не можна сваритися

Преподобний Максим мав гарну освіту та любов до Євангелія. Він був підданий численним тортурам та відправлений у заслання через свої християнські переконання.

Православний світ вшановує пам’ять святого Максима Сповідника 3 лютого.

Про ранні роки преподобного Максима Сповідника відомо небагато. Юнак отримав гарну освіту і деякий час був особистим секретарем імператора Іраклія. Тим не менш, життя чиновника в столиці його обтяжувало і він подав у відставку, після чого відразу ж відправився в Хризопольський монастир, а потім перебрався в монастир святого Георгія в Кізіку, де прожив до 626 року.

Тут були написані його перші роботи, які принесли йому популярність. Рятуючись від навали персів він, у числі інших біженців виявився в Карфагені, на території сучасної Північної Африки, де і включився в боротьбу з єрессю монофелітства. В 645 році там відбувся його знаменитий диспут з патріархом Константинополя Пірром.

Після перемоги на ньому, він відправився в Рим, де став одним з ініціаторів і богословських експертів Латеранського Собору 649 року. Цією подією він вступив у конфлікт із владою і був разом з папою Мартіном заарештований 653, за іншими джерелами 655 році. У 656 році преподобний Максим постав перед судом. Після нього він неодноразово пересилається з одного місця позбавлення волі в інше. Нарешті, у 662 році його знову привезли в Константинополь, де відбулося ще одне судове засідання. Засудивши його безкомпромісну боротьбу з монофелітством, влада засудила його до відсікання язика та правої руки і заслали на Кавказ.

Через деякий час святий Максим помер у фортеці Схимарис. Існує грузинський переказ, який вказує на точне місце його смерті і поховання, для його перевірки була направлена експедиція в 1915-1916 роках, але матеріали її роботи  були загублені в ході революції 1917 року і громадянської війни.

Що потрібно зробити у Максимів день.

Господиня повинна напекти пирогів з м’ясом, грибами, яйцями та рибою. Ними необхідно нагодувати родину, а також пригостити добрих людей та жебраків.

В цей день потрібно з усіма помиритися.

Зранку потрібно сходити у церкву, поставити свічку та помолитися святому Максиму. Попросіть в нього допомоги у розв’язанні складної ситуації, а також захисту для близьких людей. До нього часто звертаються знедолені люди та сироти.

За повір’ям, якщо є проблема на яку немає вирішення, то необхідно піти в цей день у ліс, знайти березу, обійняти її та розповісти про все що непокоїть. Дорогою додому, правильне рішення прийде само собою.

Народні прикмети

На свято Максима в народі намагалися дізнатися, яким буде урожай в цьому році. Вважалося, що хороший урожай буде, якщо в 3 лютого зійде світлий місяць. А якщо ж буде просто ясне небо і невеликий мороз, то з урожаєм цього року буде все погано.

Якщо ж у цей день буде півмісяць, значить жито і борошно будуть в наступному році в коморі.

Також деякі прикмети в цей день могли розповісти про те, якою буде погода. Якщо, наприклад, зайці з’являються в полі – значить наступні кілька днів буде сніг.

Риба на клює – буде великий мороз і заметіль.

Якщо лютий буде дощовим, то такими ж можна очікувати весну і літо.

У лютому багато інія на деревах – буде багато меду.

Лютий холодний і сухий – серпень жаркий.

Якщо в цей день місяць сховався за хмарами – до гарного врожаю.

Ясна погода вдень, чекайте довготривалих морозів.

Подружжя взявшись за руки струсять з дерева сніг, це обіцяє щастя та процвітання їхній родині.

Запланована зустріч, 3 лютого, зірвалася – до добра, Бог захистив від лиха.

Народжені 3 лютого будуть гарними сім’янинами.

Добро зроблене у Максимів день обов’язково повернеться.

За матеріалами

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook