28 грудня – день Святого Трифона. Що робити, щоб бути здоровим весь рік

В цей день християни відвідують церкву та моляться святому, благаючи міцного здоров’я всім рідним, благословення й допомоги.

28 грудня православний світ відзначає день Святого Трифона. Він народився у родині священника, в містечку Торжок, що знаходилося у Твері. Юнаком слугував місцевому боярину, а потім пішов служити в армію. Потім очолював зграю розбійників, яка лякала всіх навколо.

Одного разу він сильно розлютився та вбив свою кохану. Але потім усвідомив свій гріх й вирушив на Кольський півострів. Протягом п’яти років провів в диких лісах, поки йому не зустрівся Феодорит Кольський, який призивав язичників перейти до християнства. Трифон та Феодорит декілька років працювали разом та досягли успіху. Згодом святим був заснований монастир на честь Святої Трійці. У 88 років Трифон пішов з життя й перед смертю йому було видіння, що монастир буде розорений, а братія помре від меча. Передбачення здійснилося через 6 років.

Традиції в цей день

В цей день християни відвідують церкву та моляться святому, благаючи міцного здоров’я всім рідним, благословення й допомоги.

Люди вірили, що сонце в день Трифона відлякує усю нечисть від оселі. Також проводилися обряди в домівках та у дворі. Щоб захистити родину від пристріту, клали варене яйце під порогом будинку, попередньо перев’язавши його ниткою червоного кольору та промовляли особливі слова.

Щоб захистити оселю від нечистої сили, в сіни потрібно покласти декілька гілочок чортополоху або звіробою.

Також нечисті сили відганяли попелом з печі. Брали попіл та обходили будинок навколо, розсипаючи його та промовляючи замовину.

Народні прикмети в цей день

Сонячна погода — до ранньої та теплої весни.

Синиці голосно співають, чекайте морозів.

Молитва за дітей і похресників, що має велику силу

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook