Відпочинок Краса

20 хвилин відпочинку на природі рятують від депресії

Вчені довели, що спостереження за природою рятує від депресії та зміцнює нервову систему. Це відбувається у зв’язку зі зниженням рівня гормону кортизолу в організмі.

До висновку про те, що навіть нетривале знаходження на природі сприяє захисту від стресу, прийшли психологи з Мічиганського університету (США). Вони провели експеримент, який показав, що 20 хвилин в день на природі достатньо для істотного зниження рівня кортизолу.

Учасники експерименту, 36 людей, що живуть в місті, мали за завданням вчених мінімум три рази в тиждень вибиратися на природу – при цьому достатньо було знаходитися в природному середовищі 10 хвилин. Так тривало протягом восьми тижнів. Дослідники періодично заміряли у випробовуваних рівень гормону стресу кортизолу в крові.

За словами фахівців, добровольці могли вибирати для перебування на природі будь-який час доби, а також могли присвячувати цьому скільки завгодно часу, але не менше обумовленого ліміту. Місця для відвідувань теж ролі не грали. Головною була умова – перейнятися своїм перебуванням на природі. Для цього слід відмовитися від будь-яких інших занять, крім спостереження за природою і роздумів про неї.

У результаті, вчені визначили той обсяг часу, який доцільно проводити на природі для захисту від стресу. 20 хвилин в день, згідно з їх даними, сприяють суттєвому зниженню рівня кортизолу, а разом з ним – і випробовуваного стресу.

Джерело

Дата публікації: 04.06.2019 img Поділитися