Діти Сім'я

Психолог: 5 найбільших помилок у вихованні внуків

Більшість бабусь і дідусів балують онуків, і це добре. Але є деякі речі, які краще припинити робити для того, щоб діти виросли здоровими, відповідальними і люблячими.

Не варто хвалити їх за кожну дрібницю.

Звісно, хвалити дітей потрібно, і навіть необхідно, але занадто часті похвали можуть мати неприємні наслідки.
У результаті діти можуть перестати довіряти вашій оцінці або будуть чекати винагороду кожного разу, як нестимуть власні іграшки.

Припиніть дарувати подарунки при кожній зустрічі.

Ми розуміємо ваше бажання завжди приходити з подарунками або солодощами, особливо якщо ви не бачите ваших онуків надто часто.

Але, погодьтеся, ви хочете, щоб ваші онуки з нетерпінням чекали зустрічі саме з вами, а не з тим, що ви принесли для них, правда ж?

Так що краще подаруйте їм ваш час – сидіть з ними на підлозі, складаючи пазли, гойдайте їх і читайте їм книги знову і знову.

Навчіться говорити «НІ»

Ви допоможете їм, час від часу не звертаючи уваги на їхні забаганки. Не бійтеся, це не означатиме, що ви їх не любите, просто ставити інтереси дитини вище інтересів всіх інших членів родини – погана ідея.

Припиніть проводити всі свята у власному будинку.

Ви можете мати найбільший чи найкращий будинок для розваг, але це не означає, що потрібно проводити в ньому абсолютно всі важливі події.

Перенесення святкування в будинок іншого члена родини є чудовим способом зменшити стрес і витрати. Ви завжди можете запропонувати щось принести з їжі або допомогти з миттям посуду, зробивши таким чином власний вклад.


Не відмовляйтесь від допомоги дітей.

Коли ваші діти чи онуки перебувають у вашому домі, сміливо залучайте їх до роботи.

Наприклад, маленькі діти можуть скласти іграшки. Це вчить їх, що кожен повинен внести свій внесок в сім’ю. Дитина, яку постійно жаліють, оберігають від будь-якої роботи, починає жаліти себе і будь-яке завдання в майбутньому їй здаватиметься виснажливим і складним.

Дата публікації: 29.05.2018 img Поділитися