Здоров'я та краса Народна медицина

Чи варто вживати часник для здоров’я і замість ліків?

Часник займає чи не перше місце в народній медицині. За ним не треба бігати в аптеку – він є в оселі будь-якої господині. Та чи дійсно ним можна лікуватися?

Часник популярний у всіх країнах. У Китаї ним лікують, як і у нас, хвороби органів дихання, травлення, кровообігу, ревматизм, авітаміноз, шкірні хвороби і порушення менструального циклу. В Європі – туберкульоз і дизентерію. В Японії свіжим і малосольним часником лікують важкі хвороби, він є необхідною складовою частиною всіх протиракових лікувальних заходів. 

Науковці припускають потенційний лікувальний ефект часнику для зниження ризику серцево-судинних захворювань, а також – його протипухлинну та антимікробну дію. Дослідження алліцину, основного компоненту часнику, поки не довели ефективність часнику як антибактеріального засобу в клінічних умовах, лише in vitro (або – «в пробірці» – тобто, коли дослідження не проводилися на живих організмах). Крім того, оцінити чи справді часник допомогає «зберегти красу та молодість тіла», тобто вплинути на довголіття, не можна. Тож поки про лікувальні властивості часнику говорити рано, потрібно проводити подальші дослідження.

Джерело

Дата публікації: 06.04.2019 img Поділитися