Сім'я Стосунки

12 помилок після розриву, які перетворять ваше життя на жах

Розставання з коханою людиною — завжди серйозне випробування. Але можна зробити його ще більш нестерпним, якщо робити різні дурниці. Ми підкажемо, як безболісно пережити розрив.

Як зіпсувати собі життя після розриву

1. Продовжувати бути разом

Це очевидна помилка, але ваш мозок може маскувати її за виправданням начебто тусовки з друзями. І ось ви вже разом із загальними приятелями або удвох обідаєте, йдете в кіно, зустрічаєтеся в барі, влаштовуєте домашні посиденьки.

Від цього ваша емоційна прив’язаність до колишнього партнера тільки посилюється.

Крім того, ви змушуєте себе пройти через справжнє пекло, одночасно намагаючись прийняти, що відносин вже не існує, і п’яніючи від щастя, коли обіймаєте його або її на прощання.

2. Думати про те, що ви справжні родинні душі

Продовжуючи вважати, що ви єдина людина, яка може зрозуміти вашого колишнього партнера, ви тільки підживлюєте ілюзію. А всі нічні відверті розмови сильніше затягують вас в трясовину минулого. Не забувайте, що, попри всю близькість, ви обидва або один з вас віддали перевагу закінчити відносини.

3. Писати йому або їй про все. І як можна частіше

Напишіть колишньому партнерові, щоб дізнатися, як у нього справи. Напишіть, щоб розповісти, що отримали роботу. Обов’язково повідомте, що досі вважаєте його другом. І неодмінно напишіть ще раз, якщо попередні повідомлення залишилися без відповіді, — раптом він їх просто не помітив? Це прекрасний спосіб перебувати в стані вічного очікування і не рухатися далі.

4. Переслідувати колишнього партнера

Мова йде, по-перше, про буквальне переслідування, коли ви всіма правдами і неправдами з’ясовуєте розташування екс-партнера і як би випадково стикаєтеся з ним у барі. Це тривожний сигнал: пахне залежністю.

Це ж стосується і нескінченної перевірки його соцмереж. Кого він додав в друзі, чим займається, про що пише? Ви сподіваєтеся, що цей чоловік все ще страждає, а він, цілком імовірно, вже оговтався після розриву або навіть вступив в нові відносини.

Якщо тільки ви не мазохіст, перестаньте стежити за життям колишнього. Хоча б на час, поки перша біль не вщухне.

5. Говорити погано про екс-партнера

Кожен раз, коли ви згадуєте про колишнього, нехай і не в самих добрих виразах, він як би матеріалізується в сьогоденні. І чим більше ви говорите про нього (хорошого і поганого), тим старанніше запрошуєте його назад у своє життя.

Любов і ненависть — дві сторони однієї медалі. Вашою метою повинно стати нейтральне ставлення.

6. Повертати речі особисто

Не треба шукати зайвих приводів для зустрічей, коли рішення про розірвання вже прийнято. Навіть якщо вам потрібно повернути його або її речі і забрати свої, завжди можна попросити про допомогу друзів або замовити кур’єра. А щось і зовсім можна викинути: стара зубна щітка навряд чи для когось буде мати особливу цінність.

7. Перемикатися на стосунки з другом

Компенсаторні ставлення до добра не доводять. Але ще гірше, якщо відразу після розриву ви намагаєтеся втішити розбите серце старим другом або подругою. У підсумку йому або їй буде боляче, а вам соромно.

Якщо ви раптом помітили, який милий і чарівний ваш друг, пригальмуйте. Щоб його не втратити.

8. Мріяти про колишнього партнера

Частіше уявляйте, як він страждає або як виношує план, щоб вас повернути. І, звичайно, не думайте, що зараз він, можливо, відпочиває зі своїми друзями і насолоджується життям. Така зацикленість допоможе вам ще довго і болісно переживати розставання.

9. Постійно думати в дусі «що, якщо»

Історія, аналогічна попередній. Ви знову зациклюєтеся на екс-партнері і мучите себе безтілесними ілюзіями. Але що, якщо вам судилося бути разом? А якщо ні?

10. Зареєструватися на всіх сервісах для знайомств

Щоб почати нові стосунки, потрібно розібратися зі старими. Якщо ж ви стрімголов кинетеся на пошуки нового партнера, то, скоріше всього:

  • почнете порівнювати всіх з попереднім і ще більше за ним страждати;
  • вступите не в ті відносини не з тією людиною і зіпсуєте кров йому і собі;
  • не витягнете урок з минулого досвіду і наробите помилок.

11. Переспати з кимось

Ще один відмінний спосіб, щоб згадати, як добре вам було з коханою людиною. Або відчути себе зрадником, коли почуття до колишнього або колишньої ще сильні.

12. Впиватися горем

Спочатку терпіти біль дійсно складно. Якщо ж добивати себе думкою, що головна любовна історія вашого життя закінчилася і більше такої не передбачається, стане в тисячу разів важче. Та й зустріти когось нового з подібною установкою в голові дуже проблематично.

Як покращити життя після розриву

1. Уникати розмов і зустрічей з колишнім партнером хоча б два місяці

Це означає, що потрібно максимально убезпечити себе від випадкових зіткнень.

Якщо є ймовірність перетнутися по дорозі на роботу, змінити маршрут. Якщо ви можете зустрітися в магазині або тренажерному залі, знайдіть нове місце для покупок і занять спортом.

Те ж стосується повідомлень і дзвінків. Краще тимчасово заблокувати екс-партнера в соцмережах або видалити його номер телефону, ніж постійно бачити його онлайн або у контактах.

Звучить трохи несправедливо, адже доведеться від чогось відмовитися. Але це для вашого ж блага.

2. Займіться спортом

По-перше, завдяки фізичній активності виділяються гормони щастя, які так необхідні у вашому стані. По-друге, спорт розвантажить голову і допоможе зняти напругу.

3. Займіться перебудовою життя

Кінець одного етапу — це початок нового. Так що з закінченням стосунків у вас з’являється шанс змінити щось у своєму житті. Почати можна з шафи. Просто розберіть її  і викиньте всі непотрібні речі. Або увімкніть фантазію і придумайте їм нове застосування. Знайти нове хобі або захоплення теж не буде зайвим.

4. Зустрічайтеся з друзями

У вас нарешті з’явилася купа часу, щоб зустрітися з улюбленими друзями. Користуйтеся!

5. Не шукайте порятунку на дні пляшки

Або на дні відерця з морозивом. Спроби заглушити біль алкоголем та їжею призводять до зворотного ефекту, ви відчуваєте себе ще гірше.

Джерело

Дата публікації: 06.02.2020 img Поділитися