10 рослин, які полегшать головний біль та мігрень

Є безліч різних таблеток, які допомогають зменшити головний біль, але для більш природного підходу, існує також цілий ряд рослин, які допомагають полегшити біль та мігрень. Ми зібрали 10 найефективніших трав'яних рецептів від головного болю.

Перцева м’ята

М’ята традиційно вживається у вигляді чаю, коли є негаразди зі шлунком. Але, виявляється, вона є і хорошим засобом проти головного болю. Коли болить голова, ефірну олію м’яти перцевої наносять безпосередньо на шкіру. Лише кілька крапель, нанесених по лінії росту волосся, допомагають полегшити головний біль.

Валеріана

Зазвичай використовується в ролі снодійного, має седативну і розслаблюючу дію. Вона вважається корисною при мігренях. Достеменно невідомо, як саме вона діє при мігрені, але, ймовірно, вона має заспокійливу дію на центральну нервову систему і зменшує тяжкі наслідки від мігрені.

Лаванда

Ще один природній засіб проти головного болю – лаванда. Висушені квіти і бутони рослини можуть використовуватися у вигляді подушечок і мішечків, які можна покласти на обличчя.

Як альтернатива, чудовим засобом є лавандова ванна, яка заспокійливо діє на організм і полегшує головний біль. Можна також подихати олією лаванди. Для цього потрібно взяти 2-3 краплі олії та розчинити їх у 2-3 склянках окропу, на кшталт інгаляції.

Крім того, її можна застосовувати як і перцеву м’яту – кілька крапель на шкіру, по лінії росту волосся.

Насіння коріандру

Це була звичайна практика в деяких давніх культурах – використовувати насіння коріандру для лікування головного болю і мігрені. Найчастіше використовується в ролі інгаляційного засобу. 1 чайна ложка подрібненого насіння коріандру додається у 2 склянки окропу.

Отриманий відвар також можа пити. Йому варто дати настоятися протягом 10-ти хвилин, відцідити його і вживати із невеличкою кількістю цукру.

Пиретрум дівочий

Ця рослина має цікаві характеристики та використовується, в основному, як превентивний засіб проти мігрені і мало допомагає з регулярним головним болем.

В ролі превентивного засобу, потрібно приймати капсули із сушеною рослиною, аби знизити захворюваність на мігрень.

Шавлія

Шавлія особливо корисна проти головного болю, пов’язаного із переїданням та занадто великою кількість тваринного жиру. А ще від гормональго головного болю. Більші дози шавлії використовуються для лікування головного болю від напруженості.

Лакрічник (корінь солодки)

Особливо корисною ця рослина є при головних болях, викликаних нирковою недостатністю. Утім, якщо вам важко переносити його аромат, краще відмовитися від вживання. У деяких людей, навпаки, він може викликати головний біль.

Вербена

Вербена – симпатична трав’яниста рослина із пурпуровим квітом. Вона корисна при головних болях під час ПМС, болю від напруги, нервів чи тривоги. Рекомендується вживати невеличку кількість настоянки, або вживати як чай.

Шлемник широколистий

Ця рослина допоможе від головного болю, пов’язаного з сильною напругою. Вона працює у ролі заспокійливого, як релаксант, допомагає зменшити занепокоєння, і головний біль, пов’язаний зі стресом.

Імбир

Корінь імбиру використовується у ролі лікувального засобу протягом століть. Він особливо ефективно полегшує головний біль, пов’язаний із застудою, віруси та інфекції носових пазух. Імбир контролює процес запалення та полегшує симптоми.

Свіжий імбир можна натерти і залити окропом, як чай. Ще його можна використовувати у ролі інгаляції: подрібнити корінь та додати в окріп. Обидві форми вживання зменшують інтенсивність головного болю.

Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook