Протиракова дієта. 10 продуктів, які можуть захистити від раку

Не хочете захворіти на рак? Якщо ви курите – киньте, зменшіть вживання продуктів тваринного походження і поступово перейдіть на протиракову дієту.

 

Протиракова дієта дуже проста, але це не просто набір корисних та шкідливих продуктів, від яких потрібно відмовитися. Дієта вимагає зміни способу життя, самодисципліни. Але результат того вартий!

Крок 1. Відмовтеся від надто калорійної їжі

Зменшіть споживання калорій, звикайте до додаткових вітамінів та мінеральних речовин. Дізнайтеся більше про те, які продукти містять необхідні вам вітаміни і мінеральні речовини.

Доведено, що надлишкові калорії і особливо концентровані калорії, укладені в жирах, значно прискорюють розвиток певних видів раку, таких, як рак молочної залози, прямої кишки та передміхурової залози. Дослідження, проведені на тваринах, і епідеміологічні дані за більш ніж півстоліття підтверджують цю залежність. Одне з перших таких досліджень було проведено в 1930 році Уотсоном і Мелланбі, які до звичайного раціону мишей додавали 12,5% вершкового масла. У результаті випадки виникнення у них раку шкіри підскочили з 34 до 57%. Сотні досліджень, що проводилися з того часу, підтвердили, що як у тварин, так і у людей їжа з високим вмістом жирів збільшує ризик розвитку ракової пухлини.

Якщо будете споживаєте свіжі цільні злаки, свіжі фрукти і овочі, насіння і горіхи, ви будете отримувати достатньо білка, що не вживаючи м’яса, яєць або жирних молочних продуктів.

Крок 2. Налягайте на фрукти і овочі

Важливе значення при захисті від раку мають антиоксиданти (антиокислювачі). Вони блокують вільні радикали жирних кислот, що утворюються в результаті окислення поліненасичених жирів. Багато вітамінів і мінеральних речовин, що входять у фруктово-овочеву дієту, будучи антиокислювачами, допомагають попередити рак.

Вітамін А у вигляді бета-каротину широко поширений в овочах і фруктах, мають яскраве забарвлення. Морква, бурякова гичка, броколі, спаржа, абрикоси містять багато бета-каротину.

Іншим потужним антиокислювачем, який не допускає утворення жирних кислот, є вітамін С (аскорбінова кислота). Його дуже багато в цитрусових, ківі, зеленому перці, броколі та всіх видах капусти.

Вітамін Е, що міститься в зелених листоподібних овочах, в необробленому зерні хлібних злаків і багатьох інших продуктах, є ще одним антиоксидантом.

Деякі мінеральні речовини, наприклад, залізо, і такі рідкісні елементи, як селен, будучи антиоксидантами, також надають захисну дію. Зелені овочі та фрукти, вирощені в різних регіонах навіть на бідних селеном ґрунтах, забезпечать вас достатньою кількістю мінеральних речовин.

Крок 3. Їжте яблука щодня

Яблука містять більше 100 різноманітних корисних речовин в потрібних пропорціях. Крім першокласних вуглеводів, білків, вітамінів і мінеральних речовин, в яблуках є також необхідна кількість води, клітковина, пектин. Крім того, свіжі яблука містять рослинні ферменти, дуже потрібні організму.

Крок 4. Вітаміни – в міру

Вживання вітамінів і мінеральних речовин у великих дозах може нашкодити. Надлишок або нестача йоду шкідливо впливає на щитоподібну залозу і навіть призводить до розвитку раку. Вітаміни А і D у великих дозах токсичні. Великі дози вітаміну С руйнують вітамін В12.

Селен стає токсичним, якщо його вміст у продуктах харчування перевищує допустимі дози. Занадто великі добавки цинку можуть викликати дефіцит міді. Безліч інших проблем може виникнути у зв’язку з експериментами у програмі харчування.

Крок 4. Капуста, капуста і ще раз капуста

Овочі сімейства хрестоцвітних (капуста) належать до продуктів, вживання яких може запобігти розвитку раку. Це: цвітна капуста, броколі, брюсельська капусту і цілий ряд інших зелених овочів, таких, як шпинат, гірчиця, салат. Вживання цих овочів захищає нас від раку завдяки наявності в них хімічних речовин, званих індол. Вони стимулюють виділення кишкового ферменту – арилгідроксилази, який блокує дію наявних в їжі канцерогенних речовин.

Крок 5. Більше клітковини

Клітковина також є важливим компонентом протиракової дієти. Їжа, що містить мало клітковини, так само шкідлива, як і їжа, бідна на білки і вітаміни. Якби всі ми постійно вживали в їжу зерно злаків, свіжі фрукти, овочі і бобові, ми б споживали потрібну кількість клітковини. Найкращим джерелом клітковини є вівсянка.

Крок 6. Подбайте про антистрес

Здатність справлятися зі стресами – ще один важливий момент, який слід враховувати, коли мова йде про профілактику раку. Стреси впливають на біохімічні та фізіологічні процеси, що відбуваються у всіх системах організму, посилюють схильність людини до всіх типів хвороб, включаючи рак.

 

Крок 7. Зменшіть вживання продуктів тваринного походження. 

Якщо любите м’ясо, обмежтеся невеликою кількістю курятини або риби. Молочні продукти і яйця, хоч і корисні, проте не входять до протиракової дієти. Якщо ви їсте яйця, варіть їх круто і викидайте жовтки. Вони містять багато холестерину. Якщо подобається молоко, пийте знежирене і обов’язково кип’ятіть його не менше п’яти хвилин.

Крок 8. Менше жирної їжі

Розвитку раку сприяють головним чином насичені жири: вершкове масло та інші жири тваринного походження, завдяки яким клітинні оболонки втрачають еластичність. Однак створити проблему може і надмірне споживання поліненасичених жирів, таких, як олія. Окислення поліненасичених жирів сприяє утворенню жирних кислот, що мають канцерогенні властивості. Ознакою окислення поліненасичених жирів у харчових продуктах є згірклий присмак. Тому ніколи не слід їсти залежані горіхи, стару олію та інші продукти, що містять згірклу олію.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook