Діти Сім'я

10 правил батьків, щоб виховати успішних дітей

Ми всі хочемо мати щасливе, успішне життя. Але для батьків одного разу настає момент, коли власні пріоритети відходять трохи на задній план, а найважливішим стає підготувати дітей до успіху і щастя в їх власному житті.

Ось які звички потрібно прищеплювати дитині, щоб вона в майбутньому була щасливою та успішною.

Переїхати в хороший район

Звичайно, переїзд — це дуже клопітка справа, яка вимагає певних витрат часу та коштів. Але потрібно зрозуміти, що середовище, у якому ростуть діти має великий вплив на формування їхніх цінностей та світогляду. Дитина має відвідувати гідний навчальний заклад та мати можливість розвивати свої захоплення.

Розвиток хороших стосунків

Щасливе та багате життя напряму залежить від хороших стосунків з людьми. Людина є соціальною істотою, якій завжди потрібне спілкування та підтримка. Лише тоді ваша дитина буде рости здоровою і щасливою. 

Правильно хвалити своїх дітей

Хвалити дітей потрібно тоді, коли вони знаходять рішення для розв’язання проблем, докладають до чогось зусиль. А от за природні таланти хвалити не варто. Ось ще кілька прикладів.

  • не можна хвалити дитину за те, що вона отримала хорошу оцінку за вірш, краще акцентувати увагу на зусиллях, які дитина витратила для підготування;
  • під час спортивних змагань не хваліть дитину за перемогу, а краще за старання та завзятість, які допомогли перемогти; 
  • не говоріть: «Який же ти розумний!» / «Ти чудова художниця!». Змініть думку на: «Ти чудово впорався з поставленим завданням!» або «Ти так чудово малюєш! У тебе дуже добре вийшло!»;

Не беріть на себе дитячі обов’язки

Дитина має  самостійно виконувати домашню роботу. Прищепіть дитині хороші та практичні звички, якій їй знадобляться у майбутньому. 

Дайте дітям зрозуміти, що вони завжди можуть розраховувати на батьківську підтримку

Підтримуйте дітей та допомагайте їм. Річ не в тім, щоб одразу виконувати за них роботу, а підштовхнути, схилити до правильного рішення. 

Якщо відповідати на емоції дітей підтримкою, з них виростуть добре соціально адаптовані люди.

Допомогти дітям стати стресостійкими

Стресостійкість, яка визначається як «здатність швидко відновлюватися після труднощів, твердість», — це основа успіху.

Як допомогти дітям розвивати стійкість? Показуйте приклад, довіряйте своїм дітям розв’язувати власні проблеми й заохочуйте ризик, одночасно підтверджуючи свій батьківський авторитет, коли це потрібно.

Захищати їхні інтереси в школі

Часто навчальні заклади ігнорують справжні потреби дітей, а також не допомагають розвивати здібності. Потрібно ставати на захист своєї дитини у схожих ситуаціях. Ви маєте бути безапеляційним захисником.

Нагадування дітям про свої очікування

Ви повинні дітям нагадувати про власні очікування. Але це не стосується захмарних мрій, потрібно транслювати щоденні практичні вимоги. Це повинно заохочувати дітей і привчати їх до дисципліни.

Надія, що діти виберуть собі гідну пару

Шлюб з правильною людиною змушує людей краще працювати, отримувати просування по службі, заробляти більше грошей і відчувати себе більш задоволеними роботою. Ми не можемо дитині обирати пару, але можна наочним прикладом демонструвати, якими мають бути стосунки в щасливий сім’ї. 

Надихати дітей на підприємництво

Навчайте дітей фінансової грамотності. Вони повинні вміти правильно розпоряджатися кишеньковими грошима, робити власні заощадження. Багато людей стверджують, що домоглися успіху, оскільки їхні батьки заохочували їх підприємницькі прагнення, і у них був хороший шанс втілювати свої амбіції в життя ще в юному віці.

Дата публікації: 20.03.2020 img Поділитися