Жовті плями на листках помідорів? Допоможе мідь

Жовті плями на листках помідорів - звичайне явище в практиці городника. Якщо таке відхилення спостерігається на рослинах, необхідно невідкладно зайнятися ним. Плями знижують врожай, а то і зовсім знищують його.

Різні висипи, плямистість — найпопулярніші проблеми, які виникають, не залежно від місця вирощування томата. Часто – це викликано хворобою або умовами вирощування, але для того, щоб приступити до лікування, потрібно розібратися і поставити правильний діагноз.

Причини появи

Причин виникнення: температура, вологість, захворювання, пошкодження кореня, внесення добрива у великій кількості або нестача поживних речовин.

Всі захворювання помідорів діляться на групи:

  • вірусні — мозаїка, курчавість (згортання) листя;
  • грибкові — сіра гниль, септериоз, фітофтороз, борошниста роса, цвіль (кладоспориоз), фузаріоз та інші;
  • бактеріальні — рак.

Інші причини

Помідор може, покривається жовтим листям не тільки через захворювання. Частою причиною є пошкодження коренів. Пошкодження механічного характеру, спричинені недбалим розпушуванням грунту біля томату. Починає жовтіти листя нижнього ярусу.

Коренева система помідорів володіє хорошим відновленням, тому це проходить само по собі. Рекомендується підливати ґрунт біля рослин добривом органічного походження.

Ще одна причина – це неякісне добриво або недостача його. Будь-яка рослина, в тому числі і помідори, змінюють своє забарвлення, якщо їм не вистачає міді, заліза, марганцю або сірки. В результаті нестачі магнію – помідор покриє жовтими пігментами.

Лікування

Рослину на стадії вегетації обробляють препаратами, які містять мідь. Обприскують антибіотиком Фітолавіна. Допоможуть ліки з хітозану та гумату.

Листя томату може покриватися жовтими плямами за безлічі причин: різного роду хвороб, температури, клімату, вологості, недостачі добрив. Необхідно проводити профілактичні методи обробки рослини. Своєчасно обробляти від шкідників. Важливо, регулювати вологість у теплиці і робити провітрювання. Городники рекомендують обробляти насіння, дотримуватися правил догляду, проводити дезінсекцію грунту і інструментів, і у вас вийде багатий урожай.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook