Як заощадити на продуктах з користю для здоров’я

Уміти витрачати гроші – це таке ж мистецтво, як і вміти їх заробляти. Дехто проживає життя, так і не зрозумівши, чому гроші із бюджету витікають, як вода крізь пальці.

Гарно хтось сказав: заощаджують не бідні, а розумні. Адже вміти витрачати гроші – це таке ж мистецтво, як і вміти їх заробляти. І цьому теж треба вчитися. Дехто проживає життя, так і не зрозумівши, чому гроші із сімейного бюджету витікають, як вода крізь пальці. Починати заощаджувати потрібно на продуктах, адже це головна стаття витрат. Майже половина сімейного бюджету середньостатистичної сім’ї залишається в супермаркетах, на ринках і в продуктових магазинах поруч з будинком. Експерти та дієтологи стверджують, що економити на їжі можна, при цьому абсолютно без шкоди для здоров’я. Бо дорогі продукти – не завжди корисні.

• Не ходіть за покупками голодними. Розплачуйтеся винятково готівкою, тоді реально оціните, скільки грошей витратили.

• Не використовуйте напівфабрикати, почніть готувати їх власноруч, залучіть до цього рідних. Тоді ваші домашні страви будуть не тільки смачнішими і дешевшими, а й не міститимуть консервантів, ароматизаторів, підсилювачів смаку та інших шкідливих добавок.

• Складайте меню на тиждень, тоді точно знатимете, що у вас сьогодні на вечерю, а завтра на сніданок, зможете раціонально використовувати продукти. Купуйте продукти рідше і відповідно до складеного меню. Ходіть за продуктами зі списком.

• Вибирайте товар з нижніх полиць супермаркетів і з далеких кутів стелажів. Перший – дешевший, другий – свіжіший. У супермаркетах зацікавлені, щоб ви купили дорожчий товар (тому його розміщують на рівні очей) і взяли той товар, термін зберігання якого скоро закінчується (його розміщують у першому ряду на полицях).

• Купуйте товари тривалого зберігання в оптових постачальників. Цукор, картоплю та крупи можна купувати великими мішками – так набагато дешевше. Скооперуйтеся в цій справі з родичами, друзями чи сусідами. Набагато вигідніше купувати свинину живою вагою, ніж по кілограму. Звертайте увагу на місцевого виробника, адже його витрати на транспорт, збут і рекламу істотно менші.

• Якщо маєте морозильну камеру, заморожуйте продукти, особливо ягоди і зелень.

• Соуси, кондитерські вироби, шинка, безалкогольні напої – усе це можна приготувати власноруч.

• Використовуйте нові продукти – гарбуз, редьку, брюссельську капусту, дайкон, селеру. Це смачно, корисно, а у сезон дозрівання цих овочів – бюджетно.

• Намагайтеся купувати їжу, а не гарну упаковку. Читайте склад. Пам’ятайте, наше завдання – купити хороший і недорогий продукт, а завдання маркетологів – змусити нас витрачати в кілька разів більше.

• Записуйте рецепти «економних» страв – і ви не ламатимете щоразу голову, що б таке швидко і дешево приготувати.

• Зменшуйте відходи (за статистикою, викидається до 25% їжі). Не кладіть у тарілку великі порції.

• Зберігайте чеки, ведіть бухгалтерію. Пишіть, скільки витратили, що купували при кожному поході в магазин. Це допоможе проаналізувати та оптимізувати витрати.

• Спробуйте їсти менше. Раціонально організуйте харчування і відмовтеся від того, що, швидше, приносить шкоду, ніж користь для здоров’я. Іноді це допомагає не тільки зберегти гроші в гаманці, а й поліпшити настрій і дає можливість помилуватися собою в дзеркалі.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook