Як привчити дитину ходити на горщик

Більшість батьків стурбовані цим питанням ледь не з самого раннього віку своєї дитини. Як навчити дитину ходити на горщик? Як швидко привчити малюка до горщика? Ці питання, безсумнівно, актуальні для багатьох і не лише молодих батьків.

Давайте спочатку розберемося, в якому віці потрібно починати привчати дитину до горщика. Всім відомо, що кожна дитина починає відчувати і розрізняти коли їй “хочеться” в різному віці. Контролювати себе малюк вчиться з 2 до 2,5 років. Тим не менш, діти різні за темпераментом, у кожного малюка свої особливості, відповідно, у кожного по-різному проходить процес привчання до горщика.

Починати знайомити дитину з горщиком можна з того моменту, коли малюк навчився впевнено сидіти. Відразу попереджаємо: перше знайомство з горщиком може закінчитися плачем. Чому так буває? Малюк звик відчувати теплі мамині руки, м’який одяг, теплу воду у ванні. Холодний твердий пластмасовий горщик, на який саджають голою попою може і не викликати ентузіазму.

Спочатку дитині незрозуміло що відбувається і навіщо це робиться. Але з часом, малюк починає розуміти хоча б те, що його хвалять, коли він зробив “це” в горщик. Крім того, малюк повинен засвоїти, що в мокрих штанях, м’яко кажучи, не комфортно. А потім зіставити ці два факти. З цього моменту привчання до горщика піде набагато швидше.

Будьте терплячі. Якщо малюк на якомусь етапі відмовляється сідати на горщик – не наполягайте, залишіть спроби посадити його туди на 1-2 місяці, а потім спробуйте знову, тільки ненав’язливо. Пам’ятайте, за рідкісним винятком, повноцінно дитина зможе контролювати себе не раніше двох з половиною років.

Хороший шанс освоїти горщик з’являється, коли ви на відпочинку. Якщо є необхідність терміново привчитися до горщика, наприклад перед дитячим садком, приурочіть це до поїздки на море. Зміна обстановки сприяє тому, що малюк почуває себе дорослішим, відповідальнішим і краще себе контролює.

Якщо у вашого карапуза горщик не викликає бурхливого протесту, починайте робити це, коли підійшов час “сходити” (після обіду, перед сном, відразу після сну, перед прогулянкою, коли прийшли з прогулянки). Так ви виробите свій режим висаджування на горщик.

Якщо малюк вже відчуває, коли хоче на горщик, домовтеся з ним, хай говорить вам про це, а надалі сідає на горщик сам “як дорослий”. Поставте горщик так, щоб малюку було легко до нього дістатися і зручно ним скористатися.

Чого не можна робити

  1. Не квапте події і не порівнюйте свою дитину з іншими – зазвичай дівчатка привчаються швидше за хлопчиків.
  2. Не сваріть дитину і не карайте за мокрі штанці.
  3. Не дивуйтеся, якщо малюка зацікавить вміст горщика або в нього виникне бажання погратися з ним. Дайте йому подивитись і поясніть, що треба робити з випорожненями далі, а також разом помийте горщик.
  4. Не демонструйте своє розчарування і не очікуйте, що дитина більше ніколи не зробить помилок.
  5. Ніколи не тримайте малюка на горщику силоміць.

Не потрібно багато часу висиджувати на горщику, граючись іграшками. Малюк повинен відразу розуміти навіщо він сидить на горщику і що від нього вимагається. Пояснюйте йому це. Якщо дитина шустра настільки, що і хвилини не всидить на одному місці, замість іграшок, дайте їй краще книжечку (ось звідки у деяких дорослих з’являється звичка читати в туалеті).

Не робіть трагедію, якщо у вас не виходить в рочок, або півтора, швидко привчитися до горщика. Прийде час і ви обов’язково цю премудрість освоїте! Все що ви робите з дитиною, робіть легко, впевнено і весело, не зациклюючись на невдачах і акцентуючи увагу на перемогах.

Отже, підсумуємо:

  1. Якщо у вас не вийшло з першого разу, не турбуйтеся, спробуйте пізніше.
  2. Поставте горщик у зручному для дитини місці, щоб вона сама могла сідати на нього, якщо захоче.
  3. Не використовуйте горщик, щоб гратися сидячи на ньому, малюк повинен зрозуміти якого результату від нього очікують.
  4. Наберіться терпіння і використовуйте незвичайні обставини, щоб спробувати знову і добитися результату.
  5. Робіть все з повною впевненістю в успіху.
  6. І, звичайно, хваліть свого малюка, адже він справжній молодець і ви його дуже любите.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook