Як припинити купувати непотрібні речі

Ця проблема стосується всіх. В кожному магазині тримають людей, які згідно з правилами реклами, довели за роки торгівлі свою ефективність, розставляють товар. Ось як не потрапити у їхню сітку.

Як ви думаєте чому, щоб купити хліб, треба пройти весь супермаркет, а по дорозі, на рівні очей, побачити багато інших різних товарів – ковбасу, м’ясні консерви, пельмені, піцу, пиво, горілку, сигарети, шоколадки і це не весь ще асортимент принад, що зустрічається тільки в продуктовому магазині? Ці речі – не товар першої необхідності, але все ж привертають увагу і бажання їх придбати. Покупець, можна сказати, машинально кладе їх у візок. В цей момент думає він мало.

Думати, що виходу в такій ситуації немає нерозумно. Необхідно лише слідувати списком правил, щоб це увійшло в звичку:

1. До поїздки в магазин складіть список і візьміть його з собою. Він надасть вам шанс уникнути незапланованих покупок. Список складається на папері, в голові тримати його небезпечно, тому що ви обов’язково що-небудь забудете і купіть зайве.

2. Як б прекрасні не були сувеніри та різноманітні дрібниці, увагу звертати на них не потрібно. Кшталт дешево коштує один сувенір, але коли їх 50, скільки доведеться заплатити? В майбутньому все одно 90% займе місце в комірчині в мішку з-під картоплі.

3. Навіщо купувати речі, які у вас є? Купувати потрібно лише те, що дійсно потрібно. Якщо думаєте придбати нову сумочку, подумайте – якою вона буде у вас по рахунку? Якщо друге, то можна, в іншому випадку не потрібно.

4. Сподобалася річ. Задумайтеся, чи підійде вона до решти? Нерозумно купувати річ для меблів, щоб потім ні разу її не одягнути.

5. Розпродажі, акції, знижки дозволяють заощадити гроші. В першу чергу подібні заходи вигідні продавцю. Проводяться ці акції за рахунок того, що:

  1. Товар застарів технічно або з часом;
  2. На складі стався завал товару;
  3. Підприємству терміново потрібні гроші.

6. В магазин потрібно брати таку суму, яку ви заздалегідь запланували витратити. Якщо грошей буде більше, то вступає в силу закон типу – немає грошей, немає проблем. Шанс купити «маячню» збільшується.

Отже, необхідно навчитися планувати свій бюджет, дотримуючись простих рекомендацій. Інакше приємного буде мало, коли ви в перший або в п’ятий день після зарплати витратите її. Застосовуючи ці правила, ви виробите звичку – берегти гроші, не купувати зайві речі, грамотно витрачати прожитковий бюджет.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook