Як обрати якісні окуляри

Поляризаційні окуляри набагато кращі від звичайних сонцезахисних і є надійним захистом під час керування автомобілем, занять спортом.

Зменшення інтенсивності світла, яке забезпечується сонцезахисними окулярами, не повністю вирішує проблему, пов`язану зі сліпучими відблисками. Найкращим засобом захисту очей у цьому разі є поляризаційні лінзи. Вони були винайдені 1929 року засновником компанії «Polaroid» Едвіном Лендом. Тоді їх використовували лише професіонали, які займалися водними та зимовими видами спорту. Нині ж окуляри з поляризаційними лінзами визнали усі поціновувачі комфорту.

Ще з уроків фізики відомо, що денне світло поширюється у різних напрямах. Поляризоване світло – тільки у двох: горизонтальному та вертикальному. Так зване корисне світло, яке передає людському оку інформацію про оточуючий світ, дозволяє розрізняти кольори та сприймати контрасти, розповсюджується у вертикальній площині. Там, де світло зустрічається з дзеркальними поверхнями (наприклад із водою, мокрим асфальтом, снігом, кузовом автомобіля), промені поширюються у горизонтальному напрямку, створюючи оптичні шуми та відблиски. Це призводить до погіршення видимості, нечіткості зору, змушує мружитись і заважає під час керування автомобілем, катання на ковзанах, риболовлі та багатьох інших занять.

Найкращий засіб захисту очей у такому разі – поляризаційні лінзи, які відфільтровують світлові хвилі, що розповсюджуються у горизонтальному напрямку. Поляризаційний фільтр не пропускає до очей блиск від гладких поверхонь. Це дозволяє повністю усунути візуальні перешкоди.
Нині поляризаційні лінзи випускають не тільки для сонцезахисних окулярів, але і для корегуючих. Причому їх виготовляють у різних дизайнах, із різних матеріалів і кольорів.

Серед покупців усе більше поширюється думка, що поляризаційні окуляри набагато кращі від звичайних сонцезахисних і є надійним захистом під час керування автомобілем, занять спортом під відкритим небом.

Використання поляризаційних лінз допоможе:
• зменшити втому очей, усунувши дискомфорт від відображення світла (відблисків);

• забезпечити правильне розрізнення кольорів, текстури й інших властивостей поверхні;

• збільшити контрастність зору (ці лінзи не пропускають найшкідливішу горизонтальну складову поляризованого світла, отже, зір буде чітким, контрастним і комфортнішим);

• усунути болісні для очей відблиски від горизонтальних поверхонь.

Кому рекомендовано застосовувати поляризаційні лінзи:

• водіям;

• людям із підвищеною чутливістю очей до світла;

• пацієнтам після очних операцій;

• людям, які займаються спортом під відкритим небом.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook