Весняні хвороби винограду і як їх позбутись

Щороку багато господарів з нетерпінням чекають врожаю винограду, щоб поласувати соковитими, солодкими і смачними ягодами, або зробити домашнє вино. Але іноді кущі повністю піддаються хворобі або атаці шкідників. Ось як цього уникнути.

Весняна обробка винограду: навіщо потрібне обприскування?

Деякі наївно вважають, що для гарного росту і врожаю винограду необхідно лише подбати про повноцінне добриво, полив і осінню обрізку. Все було б занадто просто. Насправді, врожайні сорти винограду дуже схильні до грибкових захворювань: від мілдью до борошнистої роси. Це особливо помітно при різких змінах погоди, коли спекотні сонячні дні супроводжуються зливами. І якщо не обробити рослину в перший день після дощу, може бути вже пізно і виноград буде заражений. Що ще може стати причиною захворювань?

Часом самі дачники винні в загибелі врожаю, коли залишають скошені або зірвані бур’яни біля виноградної лози. Спори грибка мешкають на траві, тому її рекомендують відразу ж утилізувати або спалювати. Не можна перекопувати ґрунт біля кущів винограду на зиму, піднімається з землі безліч спор і інфекцій.

Порада! Слід дотримуватися чистоти, прибирати і очищати територію біля винограду. Вчасно знищуйте бур’яни і не турбуйте ґрунт біля коренів винограду.

Чим обробляти виноград від хвороб і шкідників?

Відразу після танення снігу необхідно підняти виноград. Робиться це для того, щоб сильне перезволоження не привело до виникнення грибка і інфекцій. Підв’язку здійснюють в суху погоду, піднімаючи рослину на допустиму висоту. Після початку тепла, можна приступати до обробки винограду.

Які препарати найкраще використовувати?

Бордоська рідина. При роботі з цією речовиною слід проявляти обережність. Найменше передозування може призвести до того, що рослина перестане рости або буде давати убогий урожай. Уважно читайте інструкцію на упаковці і дотримуйтесь всіх вказівок. Допустима доза розчину не повинна перевищувати 3%.

Залізний купорос. Найпопулярніша речовина, активно використовується для боротьби з небезпечними шкідниками. Його перевага — доступна ціна. Обробку можна починати відразу після набрякання бруньок. Термін дії препарату становить 7-10 днів.

Ридомил. Ця речовина продається у всіх спеціалізованих магазинах і є найефективнішою при боротьбі з різного роду інфекціями. Її наносять на рослину відразу після появи перших листочків і використовують з періодичністю в 20 днів. Препарат не токсичний і не має ніякої загрози для людини.

Найкраще робити обприскування у вечірній час, після заходу сонця і в безвітряну погоду. Найважливіше при обробці винограду від хвороб і шкідників — щоб суміш якомога довше залишалася на листочку, а зробити це можна тільки в спокійну і тиху погоду.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook