кури несуть яйця

Чим годувати курей, щоб вони добре неслися

Кури погано несуться? Потрібно змінити їхній раціон. Чим годувати курей і що додати до корму, - читайте у публікації.

Останнім часом яйцям суттєво подорожчали. Тому для людей, які вирощують курей, стало ще актуальнішим питання, чим годувати курей, щоб вони добре неслися. Адже закономірно із приходом холодів кури починають гірше нестися. Що робити, щоб збільшити несучість, ми розповімо у публікації.

Спершу щодо потреби у півні. Якщо у вас немає планів розводити курчат, півня можете не заводити. Але все ж без півня кури почуваються менш захищеними, тому бажано все ж його придбати. На десять курей досить одного півня.

Значною мірою несучість курей залежить від харчування птиці, від того, чим годувати курей. Важливо, щоб це були збалансовані корми. У них повинні бути не тільки білки, жири і вуглеводи, а й мінеральні добавки і вітаміни.

Як зробити корм для курей своїми руками

Зазвичай курей годують сухим або пророщеним зерном, вологими або сухими сумішами, додаючи до них харчові і рослинні відходи.

Найбільшу увагу слід приділити годуванню, коли кури мало гуляють на вулиці. Зазвичай це відбувається в зимовий період. Як результат кури жиріють, що негативно впливає на їхню продуктивність.

Для годування курей-несучок Інститут птахівництва Української академії аграрних наук рекомендує дотримуватися такої пропорції корму: 45% кукурудзи, 12% пшениці, 7% ячменю, 7% шроту соняшнику, 7% крейди, 6% борошна м’ясо-кісткового, 5% борошна рибного, 4% дріжджів кормових.

Якщо ви готуєте комбікорми для курей самостійно, потрібно обов’язково додавати в корм пробіотики для несучок та премікси. Таким чином курочки отримають необхідні їм вітаміни і мікроелементи.

Як проростити зерно для курей

Пророщене зерно – чудовий корм для курей, адже містить велику кількість корисних речовин, особливо багато вітамінів групи В. Щоб самостійно проростити зерно, потрібно його спершу замочити, потім розсипати у затіненому місці, де температура становить 22-27 ОС і залишити на дві доби. На третю добу зерно проростає Протягом усього часу воно повинне залишатися зволоженим.

Якщо годуєте курей не тільки зерном

Якщо у вас немає можливості годувати курей готовим комбікормом або приготувати його самостійно, варто зробити раціон птиці максимально збалансованим.

Орієнтовний перелік продуктів для однієї курки на добу має бути таким:

  • 70 г цільного зерна (пшениця, ячмінь, овес),
  • 40-100 г вареної картоплі,
  • 50 г г силосу,
  • 25 г подрібненого зерна,
  • 25 г знежиреного молока,
  • 20 г  моркви,
  • 10 г висівок,
  • 10 г макухи,
  • 10 г м’ясних або рибних відходів,
  • 10 г сінного борошна або трухи,
  • 6 г крейди,
  • 5 г кормового або цукрового буряка,
  • 2 г кісткового борошна,
  • 0,5 г кухонної солі.

Навіщо курям дріжджі та сінне борошно

Дріжджі у раціоні курей відіграють важливу роль: вони збагачують корм вітамінами. Їх додають не у чистому вигляді, а в розведеному. Для цього 20 г свіжих дріжджів потрібно розчинити у 1,5 л теплої води, додати 1 кг зернової та борошняної суміші, залишити у теплому місці на 6-9 годин. Потім цю суміш згодовувати птиці з розрахунку 15-20 г на одну курку.

Також у корм додають сінне борошно або труху з конюшини, люцерни, кропиви. Це замінює рослини, які їдять кури у свіжому вигляді влітку.

Білки, жири, вітаміни

Щоб кури не клювали яйця, у їхньому раціоні має бути достатньо білку. Його джерелом є тваринні корми, зернобобові, дріжджі, макуха, шрот.

Недостатня кількість жирів у раціоні курей призводить до зниження  їхньої несучості, випадіння пір’я на спині. Жири містяться у тваринних кормах.

Забезпечити достатню кількість вітамінів у раціоні курей може додавання моркви, гарбуза, силосу, капусти, бадиллі буряку, сінного борошна. А щоб шкаралупа яєць була міцною, курям потрібен вітамін О. Його містить риб’ячий жир. Рекомендована добова доза – 1-1,5 г для однієї курки. Також рекомендовано вмикати для курей додаткове джерело ультрафіолетового світла.

Для забезпечення стабільної несучості необхідна достатня кількість вітамін Е. Його містить зерно (врахуйте, що через 6 місяців зберігання зерно втрачає до 50% вітаміну Е), пророщене зерно, особливо кукурудза.

Важливо!

Кури не повинні бути голодними. Але при цьому перегодовувати їх теж не можна. Одній курці варто на добу давати не більше 150 г зерна взимку і 100 г влітку. Годувати курей вареною картоплею небажано. Це може посприяти ожирінню птиці.

Якщо курка несеться погано, краще прибрати її зі стада і поповнити молодняком.

Також раз в тиждень потрібно давати курям свіжу рибу.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook