Венерина мухоловка — дивовижа на вікні

Наприкінці осені венерина мухоловка впадає у період спокою, і складається враження, що вона гине. Але правильний догляд навесні її "оживить".

Венерина мухоловка (діонея) – комахоїдна рослина – стане головним експонатом вашої колекції вазонів. Можна купити дорослу рослину або виростити з насіння.

Рослина має листочки-пастки, які складаються з двох стулок із чутливими волосками. Коли на них потрапляє жертва, пастка закривається і починається процес перетравлення, що може тривати від кількох днів до кількох тижнів. Кожна пастка спрацьовує 4–7 разів, а потім відмирає.
Наприкінці осені венерина мухоловка впадає у період спокою, і складається враження, що вона гине. Якщо за нею правильно доглядати, навесні вона знову почне рости.

ҐРУНТ – кислий торф і перліт (1: 1 або 2: 1), pH 3,0-4,0. Перліт треба заздалегідь вимочити в дистильованої воді протягом 10 днів, замінюючи воду 3–4 рази. Можна додати сухий сфагнум.

ГОРЩИК треба тільки пластиковий із отворами та піддон.

ОСВІТЛЕННЯ Й ПОЛИВ. Рослині потрібне яскраве світло з прямими сонячними променями (південне вікно) і рясний полив у піддон: у ньому завжди має бути вода. Це важливо! Поливати тільки дистильованою водою, або дощовою, або очищеною фільтром зі зворотнім осмосом. Відстояна, заморожена, очищена побутовим фільтром вода не підходить.
Оптимальна температура влітку 25–35 °C, взимку 2–7 °C.

ЗИМІВЛЯ має тривати 3–4 місяці. Наприкінці листопада горщик із рослиною загорнути в пакет (щоб волога швидко не випаровувалася) і поставити в холодильник (або у льох чи на засклений балкон із температурою 2–7 °С). Залишити невеликий отвір для доступу повітря. Раз-два на місяць відкривати пакет і перевіряти стан ґрунту: має бути злегка вологим. Не давати пересихати! У лютому-березні дістати, інтенсивно полити.

РОЗМНОЖЕННЯ поділом кореневища, насінням і листковими живцями за температури 20–21 °C. Пересаджувати рослину, відокремлювати і розсаджувати діток найкраще глибокої осені або напровесні.

ЖИВЛЕННЯ. Для рослини достатньо з’їсти 2–3 мухи (або інших комах) за весь вегетаційний період (весна-осінь). Якщо рослина нічого сама не зловила, то можна дати одну муху тільки в одну хлопавку і не частіше ніж через 2–4 тижні. У жодному разі не давати людську їжу – загине. Удобрювати категорично не можна!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook