Уха смакує і на молоці, і на горілці. Секрети рибалок

Яку рибу найкраще обрати, у чому варити, навіщо і скільки додавати горілки, діляться рибалки. А вони добре знаються на приготуванні ухи!

Смачна, прозора, навариста, така запашна, що аж у голові паморочиться… Певно, нема серед нас таких, кому справжня ароматна уха не до смаку.

Щодо того, скільки видів риби варто використовувати під час приготування ухи, єдиної думки немає. Одні вважають, що це має бути страва з одного сорту риби. Інші ж доводять, що годиться використовувати кілька сортів риби.

Що ж, скільки людей – стільки й думок. Утім добре приготовлена рибна юшка не залишить байдужими найвибагливіших гурманів.

Отож, крок перший: риба для ухи

Найкраще підходять для класичної юшки судаки, окуні, йоржі. На другому місці за смаком уха із коропа, карася, голованя, краснопірки. Годиться також свіжа морська риба: тріска, палтус, нототенія, вугільна риба, вомер, крижана риба, морський окунь.

Проте є сорти риби, які не підходять до класичної ухи: плотва, лящ, піскар, вобла, тарань, а також усі види оселедцевих: скумбрія, чехоня, бички.

Крок другий: посуд для приготування ухи

Рибну юшку треба варити у відкритому посуді, що не окисляється, без кришки, на невеликому або помірному вогні, у жодному разі не допускаючи бурхливого кипіння.

Крок третій: вода для приготування ухи

Воду для ухи беруть чисту, але бажано, щоб вона була м’якою, тому дехто рекомендує брати воду з водоймища. Загалом, але варто бути впевненим, що водойма має задовільний екологічний стан. Звичайно, що м’якша вода, то краще.

Дехто для пом’якшення води і поліпшення смаку ухи гасить у ній головешку, дехто додає склянку горілки.

Уху можна їсти як гарячою, так і холодною.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook