Натуральний квас не тільки смачний, а й дуже корисний. Він бадьорить і нормалізує обмінні процеси в організмі, впливає на організм подібно до кефіру. Як продукт молочнокислого бродіння квас регулює діяльність шлунково-кишкового тракту, перешкоджає розмноженню хвороботворних мікробів, піднімає тонус, покращує обмін речовин, зміцнює серцево-судинну систему. Напої із солодового екстракту дають спортсменам для підвищення фізичної працездатності, зняття втоми і збільшення об’єму м’язів.
Чим корисний буряковий квас
Найпопулярнішим, звісно, вважається хлібний напій. Але не менш смачним є квас, виготовлений з буряка. Цей овоч є рекордсменом за вмістом вітамінів, мінеральних солей та інших корисних речовин.
Буряковий квас багатий:
вітамінами В, РР;
аскорбіновою кислотою;
залізом;
магнієм;
калієм;
кальцієм;
міддю;
марганцем.
Крім того, з коренеплоду в напій переходять фітонциди і флавоноїди, цукру і кислоти, антоціани і натуральні антиоксиданти.
Склад напою збагачується бактеріями, які забезпечують бродіння і засхищають організм від розвитку патогенної мікрофлори, а також гнильних процесів.
Що лікує буряковий квас
Квас позитивно впливає на весь організм:
- лікує гіпертонію;
- стимулює утворення кров’яних тілець;
- очищає кишківник, а також печінка, нирки від токсинів, шлаків;
- виводить солі;
- лікує залізодефіцитну анемію;
- позбавляє від закрепів;
- нормалізує сон;
- очищає лімфу, судини;
- допомагає боротися з ожирінням;
- сприятливо впливає на красу і ріст волосся.
Як приготувати буряковий квас
Цілющий буряковий квас «Для очищення організму»
1 великий буряк, 2 л води, 4 ст. ложки цукру, 1 скибка черствого житнього хліба.
Почищений буряк порізати дрібною соломкою або потерти, покласти в банку, залити водою, додати цукор і хліб. Накрити марлею, залишити у кімнаті на 3 дні. Відтак процідити, перелити у пляшки, зберігати у холодильнику.