Що відповідати дитині, коли вона питає про інтим, прокладки і смерть

"Ви з татом займаєтеся секcом?", "Ти зраджуєш татові з іншим дядьком?" Незручні і навіть сороміцькі ситуації, про які не прийнято говорити вголос. Але не для дітей, вони дуже кмітливі і люблять ставити незручні питання. Ось, що треба відповідати, коли ваша дитина запитала вас, що таке секc...

Незручних питань вам не вдасться уникнути і варто готуватися до них. І якщо для дитини трьох-чотирьох років достатньо буде простої короткої відповіді, то з віком дитина вимагатиме більше інформації та розгорнутої відповіді.

Відповіді на ці питання мають відповідати віку дитини і обов’язково бути правдивими. Якщо ви прагнете до того, щоб ваші стосунки з дитиною ґрунтувалися на взаємній довірі, то говорити треба правду. В яких обсягах – вирішувати вам: це залежить від готовності батьків до розмови, від ступеня їх відкритості, від стосунків в середині сім’ї і з дитиною, зокрема. Ще одним правилом розмови про «незручне» є ваш спокій, впевненість, рівний тон.

Незручні питання від дітей – Звідки я взявся?

Найпоширенішим є питання «Звідки я взявся?», «Де я був раніше?» і т.д. Трирічній дитині достатньо інформації про те, що він з’явився з маминого животика, 6-річну дитину зацікавить, яким чином він туди потрапив і яким чином вийшов. На це питання можна відповісти так: частинки мами і тата зустрілися, стали одним цілим і з цього з’явився ти. Внизу живота є отвір, з якого ти і з’явився на світ (інший варіант – лікар розрізає живіт).

Що таке секс?

Часто діти питають, «що таке секс». На це можна відповісти так: це особлива близькість між чоловіком і жінкою, які кохають одне одного. Цього буде достатньо і для малюка, і для більш старшої дитини. Головне не хвилюватися, не губитися, відповідати спокійно і впевнено, так наче ви відповідаєте на питання, з чого зварений борщ. Тоді у дітей теж буде нормальне ставлення до цього.

nezruchni_zapitannya_2.jpg (144.47 Kb)

Незручні питання від дітей про вплив реклами

Дуже часто по телевізору можна побачити рекламу, не призначену для дитячих очей і вух. І ось дитина вже «катує» вас питанням: що таке тампони, прокладки, презерватив? Можна чесно сказати, що тампони, прокладки – гігієнічні засоби для жінок, не вдаючись у подробиці. Презервативи – засіб захисту від деяких хвороб, якими страждають тільки дорослі. Ухилятися від питань не потрібно, адже це тільки підігріє інтерес.

Що таке смерть?

У віці 3-5 років дитину починають цікавити питання, що стосуються смерті. Ігнорувати їх не можна, а в разі смерті когось із близьких – особливо. Які саме питання задасть дитина, передбачити годі, але відповіді на деякі з них дорослим бажано знати заздалегідь.

«Чому він помер?» Якщо причина смерті природна (старість), то можна сказати, що організм людини зносився і перестав працювати. Так буває, коли людина дожила до старості. Якщо причина смерті хвороба, то тут важливо уточнити, що не від усіх хвороб помирають, щоб дитина не боялася померти від грипу і ГРЗ.

Якщо причина смерті – нещасний випадок, то можна відповісти так: органи людини сильно постраждали і перестали виконувати свої функції. Тут потрібно додати, що необхідно уникати небезпечних ситуацій: переходити дорогу тільки на зелене світло, не ходити по тонкому льоду, не гратися з вогнем і т.д.

Мабуть, найважче з цієї серії питань: Йому холодно під землею? Йому там страшно? У цьому випадку потрібно пояснити, що тіло померлої людини більше не працює, а тому воно більше нічого не відчуває – ні температури, ні страху, ні болю… На питання: А я помру? А ти? потрібно відповісти чесно: так, так влаштоване життя, але це буде в далекому майбутньому, коли ми доживемо до глибокої старості.

Яким би не було питання вашої дитини, вслухайтеся в нього, і вам буде легше знайти правильну відповідь. Відповідно до її віку, ситуації і необхідності. Головне – не залишати дитину без відповіді.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook