Сучасна пластика відмінусує у вас 10 років

Чим старша людина, тим менше у неї підшкірної клітковини, тим простіше працювати з м’якими тканинами, тим помітнішим буде ефект від омолоджувальної операції.

Секрет молодості зірок – клопітка робота пластичних хірургів. Але не обов’язково бути знаменитістю і мільйонером, щоб виглядати значно молодше свого віку. Зараз естетична хірургія стала набагато доступнішою.

Про можливості сучасної омолоджувальної пластики розповідає лікар-комбустіолог Роман ТРАЧ.  

– На що здатна сучасна пластична хірургія у царині омолодження?

– У пластичної хірургії дуже широкі можливості, і є маса підходів до вирішення проблеми старіння. Усунути інвулятивні зміни (тобто зміни, які відбуваються внаслідок старіння) можна за рахунок підтяжок, ліпофілінгу, контурної пластики, ботоксу тощо. Візуально зменшує вік і ліпосакція. Який метод омолодження обрати, вирішується індивідуально після консультації з пацієнтом і залежно від його побажань. Важливо хірургу і пацієнту дійти згоди. Бо пластична хірургія – це мистецтво, а в кожного свій смак. Інколи пацієнт хоче виправити якусь рису своєї зовнішності, а лікар бачить, що це йому не пасуватиме або й узагалі зіпсує вигляд. Треба знайти золоту середину між бажаним, очікуваним і зробленим. Тоді всі будуть задоволені.

– Наскільки можна помолодшати завдяки пластичній операції?

– Усе залежить від конкретного випадку. Теоретично п’ять-десять років можна забрати. Скільки – залежить від багатьох факторів: від еластичності шкіри, від кількості підшкірної клітковини тощо. Звісно, із дев’яностолітньої бабці не можна зробити шістнадцятилітню дівчину. Однак можна докласти максимум зусиль – і вона виглядатиме на 70, а то й 60 років. Річ у тім, що чим старша людина, тим менше у неї підшкірної клітковини, тим простіше працювати з м’якими тканинами, тим кращим і помітнішим буде ефект від омолоджувальної операції.

– Які є протипокази до проведення пластики?

– Це важкі соматичні захворювання, цукровий діабет, системні захворювання (ревматизм, склеродермія тощо), психічні захворювання, важкі судинні захворювання, вагітність, онкозахворювання. Одним із основних протипоказів до проведення будь-якої пластичної операції є куріння. Дуже важливо, щоб мінімум упродовж місяця перед оперативним втручанням пацієнт не курив. Річ у тім, що куріння збільшує ризик післяопераційних ускладнень. Нікотин звужує судини і призводить до гіпоксії тканин, у результаті чого у тканини надходить недостатня кількість кисню. А це, своєю чергою, підвищує ризик ускладнень, некрозів тканин.

– Чи можна зробити декілька видів пластичних операцій за один раз?

– Технічно можна виконати все, що завгодно. Однак треба зважити, чи не нашкодить така операція організму, врахувати тривалість перебування пацієнта під наркозом та обсяг оперативного втручання, зіставити ризик та очікуваний результат.

– Чи залишаються рубці після пластичної операції?

– У кожному разі після розтину шкіри залишається післяопераційний рубець. Після операції косметичний шов тоненький, як волосина. Але це не означає, що таким буде і рубець. Він формується протягом восьми-десяти місяців. У кожної людини рани загоюються по-різному, й утворюються різні рубці. Звісно, хірургічна тактика і хірургічна майстерність спрямована на те, щоб рубець був якнайменшим. І завдання хірурга – сховати рубець так, щоб його не побачив ніхто. Щоб знав про рубець тільки той пацієнт, який оперувався, і той хірург, який оперував.

– Кажуть, що осінньо-зимовий період найкращий для проведення операцій. Це правда чи міф?

– Усе залежить від того, як пацієнт зносить спеку і мороз. У когось влітку сильні набряки, тому, відповідно, і післяопераційні набряки у нього утримуватимуться довше. В іншого може бути холодова алергія. Узимку, скажімо, після підтяжки обличчя у такого пацієнта при різкій зміні температури можлива гіперемія, отже, є певний ризик розвитку ускладнень. Усе це індивідуально, тому важливо через консультації дійти згоди між пацієнтом і лікарем, ознайомитися з усіма ризиками і можливостями, а тоді все ретельно спланувати.

 – Скільки триває реабілітація після пластичної операції? Через скільки днів можна знову показуватися на люди, повертатися на роботу?

– Розрізняють ранній, пізній і віддалений післяопераційний період. Ці періоди різні для кожного виду операцій. Здебільшого остаточний результат оцінюється через три-шість місяців після оперативного втручання. Якщо це операція на обличчі, показуватися на люди можна після того, як знімуться шви і зійдуть набряки та гематоми. Це триває по-різному. В одного гематоми можуть зійти за чотири дні, а в другого триматися до місяця. У мене була пацієнтка, яка через три дні після операції повернулася на роботу, бо того вимагали обставини. Але я рекомендую людям, які вирішили зробити пластичну операцію, уникати швидкого виходу на роботу. Краще зо два тижні посидіти вдома. Після операції також рекомендовано обмежити фізичні навантаження, відмовитися від куріння та вживання алкоголю. Одне слово, пластичні операції «вже на вже» не проводяться. Кінцевий результат проведеної операції буде видно лише через три-шість місяців. Тому її треба завчасно спланувати.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook