При циститі пийте чай з м’яти

Як потрібно вживати настій з м'яти перцевої, розповідає лікар.

Цистит – інфекційно-запальний процес у стінці сечового міхура. У більшості випадків лікування циститів поряд з антибактеріальними засобами застосовують знеболюючі та спазмолітичні, консультує Роман лікар Лисюк.

Лікарські рослини при гострому циститі призначають таким чином, щоб приймання їх відварів чи настоїв забезпечувало достатньо активний діурез, окрім того, такий збір повинен володіти антибактеріальними, анальгетичними властивостями і, як наслідок, знижувати подразнення й тенезми.

Біологічно активні сполуки листя м’яти перцевої знижують тонус гладеньких м’язів жовчно- та сечовивідних шляхів (спазмолітичний ефект), кишечнику, підвищують секрецію травних залоз, збуджують апетит, пригнічують процеси гниття і бродіння у травному каналі, підвищують виділення жовчі, виявляють седативну і слабку гіпотензивну дію.

Настій м’яти перцевої готують і приймають при циститі як спазмолітичний засіб у відповідності з інструкцією до медичного застосування даного лікарського засобу:

1 столову ложку листя (або 2 фільтр-пакети) помістити в емальований посуд, залити 200 мл гарячої кип’яченої води, закрити кришкою і настоювати на киплячій водяній бані 15 хв. Охолодити при кімнатній температурі протягом 45 хв, процідити, залишок віджати до процідженого настою. Об’єм настою довести кип’яченою водою до 200 мл. Приймати у теплому вигляді 2-3 рази (3-4 рази у випадку фільтр-пакетів) на добу за 15 хв до їди: дорослим та дітям старше 14 років – по 1/2-1/3 склянки (при приготуванні з фільтр-пакетів – по 1 склянці); перед застосуванням настій збовтати.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook