Зелена цибуля – у зимове меню!

Щоб проростити цибулю в домашніх умовах, можна скористатися будь-якими шухлядками, мисками, контейнерами або піддонами глибиною від семи сантиметрів.

Класичною весняною зеленню можна наслоджуватися і взимку.

Домогтися взимку зелені від цибулин можна шляхом пророщуванням самих коренеплодів. Для цього зазвичай використовують ріпчасту цибулю, яку ви виростили на своєму городі або купили в магазині. Оптимально підійдуть сорти: Тимирязівська, Спаська, Стригуновська, Арзамаська, Спілка тощо. Цибулини повинні бути приблизно однакового діаметру, не пошкодженими і не хворими.

Цибулини помістіть в ємність з гарячою водою (+40 градусів) і поставте на батарею центрального опалення на добу. Після намочування можна зняти шар коричневого лушпиння, щоб переконатися в якості відібраних коренеплодів і видалити пошкоджений шар, якщо такий знайдеться. Перед посадкою у цибулин зрізується верхівка на півтора сантиметра.

Підготовка ґрунту в контейнері

Щоб проростити цибулю в домашніх умовах, можна скористатися будь-якими шухлядками, мисками, контейнерами або піддонами глибиною від семи сантиметрів. Найкраще заготовити два контейнера, щоб можна було вирощувати зелену цибулю конвеєрним способом – тоді вам не доведеться чекати, коли проросте наступна порція листя цибулі.

В якості ґрунту можна використовувати землю або субстрат: дрібний керамзит, дрібний гравій, пісок. Субстрат слід попередньо промити гарячим концентрованим розчином марганцівки і проточною водою. Наповніть ящики ґрунтом на 3-4 сантиметри, якщо вибрали субстрат, залийте його водою, щоб вона на один сантиметр покривала поверхню. Опустіть у ґрунт підготовлені цибулини через кожні два сантиметри, утримуючи їх у вертикальному положенні. Занадто заглиблювати цибулю не потрібно, у воді повинні знаходитися тільки коріння, інакше цибулини згниють.

Подальший догляд за цибулею

Контейнер на тиждень ставиться в тепле місце, де температура не опускається нижче +25 градусів. Коли на цибулинах з’являться листя висотою 1-2 сантиметри, слід перенести ящик на підвіконня. Ідеально підійдуть вікна, які виходять на південний захід, південь і південний схід. Якщо ж сонячного світла не вистачає, можна додатково підсвічувати контейнери люмінесцентними лампами. Тільки при наявності достатнього освітлення зелені листя цибулі накопичать корисні речовини і придбають насичений смак.

Поливати посаджені цибулини потрібно через день теплою водою. Слідкуйте, щоб вода постійно перебувала на рівні трохи нижче поверхні субстрату, а ґрунт не пересихав.

Перші зелені пір’я не варто зрізати, інакше подальше зростання зелені призупиниться. Зрізка проводиться через три тижні після посадки цибулі, причому краще спочатку зрізати крайні листя, оскільки відростає вони від середини. Щоб росла зелень безперервно, інтервал між посадками в різні ящики повинен становити 10-12 днів.

Вирощування зеленої цибулі у воді

Існує інший популярний спосіб, як виростити цибулю вдома, не використовуючи ґрунт. Цибулини обробляються, як описувалося вище, і щільно укладаються в вертикальному положенні на неглибокий піддон. В піддон наливається вода так, щоб вона на чверть закривала цибулини. По мірі того, як рівень води буде знижуватися, потрібно буде знову її підливати. Через два тижні ви отримаєте свіжі зелені листочки, готові до вживання.

Додаткової підгодівлі зелень не потребує, так як всі корисні речовини під час росту вона бере з цибулин. Але для прискорення відростання листків можна додавати воду з розчиненою в ній деревною золою, на 10 літрів 50 грам.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook