Не заважайте організму боротися із застудою!

Ми часто неправильно діємо при перших симптомах застуди, коли дере в горлі, сльозяться очі, починає текти з носа. Чого категорично не можна робити і як правильно лікувати застуду та ГРВІ – читайте далі.

Застуду викликають близько двох сотень вірусів різних типів і форм. Будь-який з них може стати причиною вашої застуди. Перші симптоми застуди означають, що ваш організм почав боротися із застудою. А ми натомість заважаємо йому це робити, приймаючи протизастудні ліки.

Більшість протизастудних препаратів працює на усунення симптомів, насамперед вони знижують температуру. А температура – це природний механізм організму для захисту проти вірусів. Висока температура знищує віруси. Якщо ви знижуєте температуру, віруси продовжують розмножуватися і вражати нові клітини.

Окрім цього, часто препарати спрямовані на придушення кашлю, чхання, нежиті. А кашель, чхання та нежить – це природний захист організму, що допомагає викинути вірус назовні.

Часто люди при застуді використовують антибіотики, які є ефективним засобом проти бактерій. Але застуду викликають не бактерії, а віруси. Тому антибіотики абсолютно не ефективні у цьому разі. Якщо організм бореться із застудою, не заважайте йому це робити. Краще допоможіть, посиливши його природні захисні механізми.

Так, у боротьбі з вірусами ефективними засобами є ехінацея, валеріана, вітамін С, В, А, цинк, ромашка, липа та кропива. Ехінацея сприяє утворенню в організмі інтерферону (перешкоджає розмноженню вірусів), містить антиоксиданти (сприяють омолодженню організму і зміцненню його захисних систем).

Прийом вітаміну С скорочує тривалість хвороби, зміцнює судинну стінку, перешкоджає проникненню вірусів у кров. Вітамін А захищає шкіру і слизові, не дає проникати інфекції в організм, зміцнює слизові оболонки, які є захисними фільтрами організму від інфекцій.

Цинк призупиняє розвиток застуди, перешкоджає проникненню вірусів у здорові клітини. Вітаміни групи В добре захищають проти стресу, який сильно ослаблює імунітет.

Кропива має імуностимулюючу і тонізуючу дію, зміцнює стінки судин. Протизапальні, антимікробні, сечогінні та полівітамінні властивості кропиви допомагають організму впоратися із застудними симптомами.

Квіти липи мають потогінну, жарознижувальну, протизапальну, протимікробну і противірусну дію.

Chamomile tea on wooden table still life

Ромашка – добрий болезаспокійливий, протизапальний, антисептичний, потогінний і заспокійливий засіб.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook