Настоянка чорниці — найнеобхідніші ліки в домашній аптеці. Ось чому

За вмістом марганцю чорниця перевершує всі ягоди, фрукти і овочі. Її корисні властивості настільки сильні, що вона по праву може вважатися не просто смачною ягодою, а лікарським засобом. Її застосовують і в народній, і в традиційній медицині.

Чорниця широко використовується при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, зокрема при гастриті зі зниженою кислотністю, кишкових інфекціях, при гепатиті, а також при недокрів’ї, каменях нирок, подагрі, ревматизмі, шкірних хворобах.

Так як чорниця покращує зір, вона рекомендується для людей, професія яких вимагає хорошого зору. Вона також знижує концентрацію цукру в крові і тому корисна при діабеті.

Тривалий прийом свіжих ягід допомагає при закрепах. Фітонциди чорниці згубно діють на дизентерійну паличку, стафілококи, збудників дифтерії, черевного тифу. Чорниця застосовується при гострому та хронічному бронхіті, набряку легенів, емфіземі легенів.

Досвід застосування ягід чорниці в гастроентерологічній практиці показав, що зловживання чорницею може викликати погіршення самопочуття при млявій перистальтиці кишечника, дискінезії жовчних шляхів по гіпокінетичному типу, при дуоденостазах.

Приготування настоянки з чорниці:

2-3 жмені чорниці кладуть у пляшку з хорошою горілкою. Чим більше часу (навіть роками) настоюються ягоди, тим краще діє ця лікарська настоянка.

Лікування проносу чорницею: хворий легким проносом повиннен час від часу з’їдати кілька сушених ягід, добре розжовуючи їх. Дуже часто досить цього простого засобу.

Сильний затяжний пронос, що супроводжується болем, а часом і кров’ю, заспокоюється ложкою чорничної горілки на 1/8 склянки теплої води. Через 8-10 годин можна повторити прийом, а в третій раз навряд чи виникне в ньому потреба.

При небезпечній дизентерії (кривавому проносі) чорничний настій чудово сприяє зовнішньому водолікування (теплі компреси на живіт з води з оцтом).

З усіх настоянок домашньої аптеки настоянка чорниці — найнеобхідніша. Вона служить у всіх перерахованих вище випадках шлункових розладів. Доза залежить від ступеня хвороби: найменша — 10-12 крапель на шматочок цукру, сильніша — близько 30 крапель і в шести ложках теплої води або вина.

Зберігання чорниці: можна приготувати засипку з 1 кг плодів чорниці на 1,2 кг цукру. Зберігати її слід в прохолодному місці, приймати навесні по 30-40 г 2 рази на день.

Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook