Наламайте липи, поки вона квітне, і зaбyдьте про пpoблeми зі здоров’ям

Всім відомий бабусин рецепт від застуди: як тільки людину мучить нежить, ломить суглоби і болить голова, заварюють липовий чай, який дає воістину дивовижний ефект. Але липа допомагає не тільки від застуди! Ми розповімо, які лікувальні властивості має липовий цвіт і з якими хворобами він допомагає боротися.

Склад липового цвіту

У квіточках липи міститься величезний перелік речовин, більшості з яких ця рослина і зобов’язана своїми цілющими якостями. В липі є ефірна олія – її аромат чути під час цвітіння дерева і зумовлений він наявністю фарнезолу. Вітамінами у складі липового цвіту є аскорбінова кислота (вітамін С) і каротин (провітамін А).

Також рослинна сировина містить: 

  1. сапоніни;
  2. глікозид гесперидин;
  3. глікозид тіліацин;
  4. цукор;
  5. дубильні речовини.

Варто відзначити маловідомі властивості липового цвіту: в дозрілому вигляді він (тобто плоди) містить до 58% олії, смак якої нагадує персикову або мигдальну. Аромат липи затребуваний в парфумерній та алкогольної промисловості, де для надання запахів парфумів і лікерів використовують її ефірну олію.

Користь липового цвіту 

Максимально розкриваються цілющі властивості липового цвіту, якщо приймати його у вигляді відвару, настою або чаю, завареного традиційним способом. 

Якщо пити чай з липою при застуді або грипі, швидко зникають симптоми інтоксикації і знижується температура, сон стає міцним і зціляючим. Бронхіт, трахеїт, сухий кашель ефективно лікуються липовими квітками, завареними в термосі. При фарингіті або ангіні теплим відваром полощуть горло.

При невралгіях, безсонні, мігрені і просто головном болю, липовий чай працює як безпечне заспокійливе і позбавляє від недуги. Цей ж засіб оцінять гіпертоніки, бо корисні властивості липового цвіту полягають ще і в нормалізації артеріального тиску. А здатність боротися з аритміями робить квітки липи універсальними природними ліками від більшості серцево-судинних розладів.

Для лікування суглобів, коли липа цвіте, потрібно наламати віників. Віник (гілки з листям і квітками) покласти в простору каструлю, залити окропом і потримати на маленькому вогні хвилин 30.

Робити це краще вранці, а ввечері підігріти до приємної температури і опустити туди ноги (бажано, щоб щиколотки теж були у воді). Вкрити ковдрою, щоб все було закрито, і посидіти так хвилин 30-40. Робити це протягом 3-4 днів. Відвар використовувати один і той же. Він настоюється і стає тільки міцнішим. Але протягом цих 30-40 хвилин постійно підливати гарячу воду.

Після закінчення процедури одягнути теплі, вовняні шкарпетки і в ліжко. Цей відвар витягне сoлі з усіх cyглoбів. А парили то ми тільки ніжки! Коли це проходить — навіть не помічаєш. Начебто і не бoліло нічого!

Липа як джерело молодості 

Досвід багатьох поколінь показує, що липовий чай позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, нормалізує синтез соляної кислоти в шлунку і викид жовчі в дванадцятипалу кишку. Ці корисні властивості липового цвіту тісно пов’язані з його здатністю прискорювати обмін речовин, виводити з організму токсини і діяти як антиоксидант.

Таким чином, чай з липи допомагає налагодити механізм травлення, що позитивно впливає на стан організму в цілому, сприяє схудненню, а за деякими даними – навіть зникненню целюліту.

Інші властивості 

Так як липова сировина дає сечогінний ефект, приймати відвари і настої з них лікарі рекомендують при лікуванні пієлонефриту, каменях у нирках, циститі.

Липа сприяє швидкому затягування ранок: її регенеруючі, протинабрякові та бактерицидні властивості актуальні при боротьбі з фурункульозом, опіками та іншими ушкодженнями шкіри.

Будьте обережні 

Крім очевидної користі, липовий цвіт може принести і шкоду, якщо користуватися сировиною, зібраною у неблагополучному з точки зору екології районі. Найкраще заготовляти квітки далеко від міста, при цьому будучи впевненими в нормальному радіаційному фоні. Зручно купувати липу в аптеці.

Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook