Модна тенденція: квіти, які можна їсти

Нині найчастіше використовують квіти як їстівну декорацію. Зазвичай це суцвіття м’яти, нагідки, маргаритки, фіалки.

Провідні європейські ресторатори балують відвідувачів новими кулінарними шедеврами та почали вводити до складу страв свіжі квіти. Вони стають основою для соусів, інгредієнтом салатів, рибних і м’ясних страв, ними прикрашають десерти і додають у напої. Скуштуйте: ця екзотика доступна кожному!

Готувати страви з квітів – ідея не нова. Тисячі років тому ацтеки їли фаршировані і підсмажені квіти гарбуза і кабачків. У стародавній «Римській кулінарній книзі» згадується гладіолус: його їли з сіллю та оливковою олією. А дружина англійського короля Чарльза І королева Генрієтта-Марія варила фіалковий джем.

Нині найчастіше використовують квіти як їстівну декорацію. Зазвичай це суцвіття м’яти, нагідки, маргаритки, фіалки. Ними посипають тарілки з різними десертами. Також оригінально й ефектно виглядають квіти, заморожені в шматочках льоду, або зацукровані. У США букети із зацукрованих квітів – наймодніша прикраса весільних тортів. Найбільш підходять для зацукровування фіалки, чорнобривці, нагідки, квіти гороху та пелюстки і бутони троянд, м’ята та лаванда. Їсти можна тільки їстівні квіти, вирощені без пестицидів. Використовувати тільки пелюстки, а тичинки видаляти.

Маргаритки смакують у салатах, стравах з макаронів і рису, а їхні пелюстками посипають салати, бутерброди. Нагідки надають приємного присмаку фруктовому оцту. Чорнобривці рекомендують їсти тільки жовтогарячого кольору, використовувати лише пелюстки (свіжі або сушені). Додають їх у супи, бульйони, плов, домашню випічку, компоти, напої.
Квітки гарбуза, кабачків і патисонів, підсмажені з невеликою кількістю цибулі, часнику та з додаванням різних приправ, – дуже популярна страва. Можна також начинити квіти сумішшю з сиру, цибулі і прянощів, занурити їх у масу зі збитих білків, а потім, обкачавши в панірувальних сухарях, підсмажити на олії.

Пелюстки троянди спробуйте покласти у салат із подрібненими горіхами та сиром. Вони підкреслюють особливий смак морозива та напоїв. Троянда може збагатити смак будь-якого чаю. Досить двох ложок сухих пелюсток на 100 г сухого чаю.

Фіалки використовують для прикраси тістечок, з них варять варення, готують настоянки. А можна засипати пелюстки фіалки цукром. Він просочиться чудовим ароматом, і його можна буде додавати в чай, у кондитерські вироби.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook