Кава і цигарки лікують вазони від кліщів і тлі

Це найбільш дієвий метод боротьби з кліщем!

Я захоплююся вазонами понад десять років і весь цей час вважала, що крім отрутохімікатів, ніщо не може впоратися з павутинним кліщем. А віднедавна хімією не користуюся, бо у мене маленька дитина і кіт, який любить їсти листочки. Почала випробовувати менш отруйні засоби. Хочу поділитися найбільш дієвим методом боротьби з кліщем.

Спочатку несу рослинки в душ, добре купаю, далі намилюю дьогтяним милом (саме дьгтяним: ним ще бліх у тварин). І залишаю так ( мило не змиваю) на 1–1,5 тижні, далі змиваю мило, обприскую міцним відваром натуральної кави (1 ст. ложка на 1 скл. води) і залишаю на два тижні. Можна зробити швидше: покупати під душем, намилити, відразу змити й обприскати кавою, залишити на тиждень-два. Після такої процедури зазвичай відразу з’являються нові листочки. Їх теж обробляю кавовим відваром. Вперше експериментувала з кавою на фікусі. Результат сподобався – «гостей» немає.

Не завжди вдається помітити на вазонах кліщів, особливо, коли вони недавно завелися, а як наплодяться – складно вивести. Виявити кліщів мені допомагає огірок. Кладу шматочок у горщик на грунт. Якщо упродовж доби на ньому кліщі не з’являються – рослина здорова.

До речі, дьогтяне мило допомагає і проти білокрилки. А от тлю (попелицю) мило не проганяє, але ефективний настій недопалків. Витрушую вміст чоловікової попільнички у банку, заливаю водою, настоюю добу-дві і обприскую рослини. Виходить світло-жовта рідина з огидним запахом, але з рослин він швидко вивітрюється, як і попелиця. Можна для шкідників влаштувати газову камеру: обгорнути рослину пакетом, напустити всередину якомога більше цигаркового диму, щільно зав’язати і залишити на кілька годин. Потім треба тільки струсити мертвих комах.

Людмила СОПРУН, м. Стрий, Львівська обл.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook