Хочете схуднути? Лягайте спати раніше | Сім’я і дім
Здоров'я та краса Сам собі лікар

Хочете схуднути? Лягайте спати раніше

Ось коли потрібно лягати спати, щоб отримати від сну максимальну користь.

Нам всім необхідний повноцінний сон, щоб бути продуктивними й отримувати задоволення від життя. Від якості нічного відпочинку залежить те, наскільки радісним виявиться ранковий підйом, а також те, чи будемо ми бадьорими весь день.

Багато людей зіштовхуються з проблемою сну. Вранці не можеш прокинутися, п’єш кілька кружок кави, а як тільки приходить вечір, то спати не хочеться.

Причини поганого сну – через повсякденний розпорядок дня, вплив стресів. А ось найпоширеніші фактори:

Порушення режиму сну. Якщо не дотримуватися режиму, то цикли сну збиваються. Зокрема це відбувається, коли люди намагаються відіспатися на вихідні. 

Недотримання гігієни сну: задуха в спальні, світло, шум.

Хронічний і гострий стрес. Роздуми про прийдешній день можуть підвищувати нервову збудливість, що також заважає заснути.

Вживання ліків, в списку побічних дій яких є безсоння.

Дотримуйтеся цих правил: лягайте спати до 23:00, вставайте до 7:00 години, а за годину до сну вимикайте всі гаджети, прибирайте будь-яке світло, при необхідності – одягайте маску для сну.

Під час сну відбувається регуляція важливих гормонів: мелатоніну, серотоніну, дофаміну. Саме ці гормони відповідають за важливі аспект нашого життя.

Якщо ваша мета схуднення, то вам потрібно лягати спати до 23:00. Пізніше – протипоказано, через те, що в разі пізнього сну, ви позбавляєте себе жироспалювальних гормонів. Якщо ви йдете спати вже пізно вночі, а то і ближче до ранку, мелатонін, гормон сну, не виробляється на належному рівні (його пік вироблення доводиться на період з 23:00 до 1:30).

Мелатонін – важливий гормон, який бореться з вільними радикалами. Він не тільки регулює режим сну, а й має антиоксидантну, імуностимулювальну, антимутагенну, протиішемічну дії. Він відіграє важливу роль у відновленні організму після стресу та допомагає контролювати вагу.


Дата публікації: 06.02.2020 img Поділитися