Фітотерапевт: Подивіться під ноги: ви топчетеся по ліках!

Колись пані Ольга сильно захворіла, їй довелося зробити операцію, а одужати допомогли саме цілющі рослини. Вона трави збирає по годинах, по хвилинах, по фазах місяця.

Фітотерапевт Ольга ПАСІЧНИК вивчає властивості цілющих рослин усе життя: закінчила курси фітотерапії, отримала диплом міжнародного зразка, опублікувала дві книги, присвячені лікарським рослинам. Зараз трави – її хобі.

Колись пані Ольга сильно захворіла, їй довелося зробити операцію, а одужати допомогли саме цілющі рослини. Тепер вона не лікується травами – їх приймає для профілактики.

«Не треба чекати, коли захворієш, коли заболить, – каже вона, – потрібно запобігати хворобі».

АБИ РОСЛИНИ ЛІКУВАЛИ

Щоб лікарські рослини допомагали, треба врахувати багато нюансів.

«Для кожної людини треба підбирати комплекс лікування індивідуально, – каже Ольга Степанівна. – Лікуватися треба травами, які ростуть на нашій землі, а привезені здалеку не будуть такими помічними.

Ліки ростуть під нашими ногами, ми просто не знаємо їх. Важливо також правильно поєднувати трави у зборах.

У народі кажуть, треба добирати трави так, щоб вони одружилися. Бо не кожна трава підходить до іншої. Можна зробити збір – і вийде отрута, а можна зробити як слід – і будуть ліки.

Не менш важливо своєчасно зібрати лікарські рослини. Я трави збираю по годинах, по хвилинах, по фазах місяця».

Зараз багато лікарських рослин зникло, багато стало рідкістю. Тому чимало рослин Ольга Пасічник зумисне садить і сіє, але не на городі, а в лісі та в полі.

«Річ у тім, що дикорослі рослини більш корисні, містять більше мікроелементів, амінокислот, – пояснює. – Тому знаходжу підходяще для рослини місце, густо висіваю і залишаю. А потім повертаюся на це місце, коли час збирати».

На дачі екологічно чисті рослини виростити неможливо, бо хоч-не-хоч, а земля обробляється різними препаратами, вносяться добрива. І якщо не ви їх використовуєте, то сусіди.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook