Здоров'я та краса Народна медицина

Народні засоби проти фарингіту

Першіння та біль у горлі, сухий кашель, слабкість – усе це симптоми симптоми фарингіту. Це захворювання стає особливо поширеним восени і взимку. При перших проявах захворювання у пригоді можуть стати натуральні засоби.

  • 1 ст. ложку плодів фенхеля, 2 ст. ложки кореня перстачу, 2 ст. ложки алтея, 2 ст. ложки кори дуба, 2 ст. ложки листя шавлії. Усе подрібнити і змішати. 2 ст. ложки збору залити 0,5 л окропу, залишити на ніч у термосі, потім процідити. Приймати треба по 50 мл тричі на день. Відваром трав також потрібно полоскати горло тричі на день.
  • По 1 частині: евкаліпта і шавлії, квітки ромашки, траву м’яти, соснові бруньки, траву чебрецю, кореня оману, подрібнити і змішати. 2 ст. ложки збору залити 0,5 л окропу, настояти ніч у термосі, процідити. Приймати по 50 мл тричі на день. Цим же відваром тричі на день полоскати горло.
  • По 2 ст. ложки трави звіробою і листя материнки, по 1 ст. ложці листя шавлії, трави чистотілу, шишок хмелю. 2 ст. ложки збору залити 0,5 л окропу, всю ніч настоювати в термосі, потім процідити. Полоскати горло і приймати усередину по 50 мл три рази на день.
  • Взяти в однакових пропорціях: траву звіробою і череди, листя шавлії, траву материнки, шишки хмелю. Подрібнити, 2 ст. ложки збору залити 0,5 л окропу, настояти ніч у термосі, процідити. Приймати по 50 мл три рази на день, крім того, три рази на день потрібно полоскати горло.
  • Траву материнки, фіалки, кропиви, деревію та звіробою, листя мати-і-мачухи, квітки ромашки, корінь солодцю потрібно взяти нарівно і змішати. 2 ст. ложки збору залити 0,5 л окропу, настоювати всю ніч у термосі. Процідити і приймати по 50 мл три рази на день, крім того, стільки ж раз на день потрібно прополоскати горло.
  • Бруньки берези, плоди глоду, квітки конюшини, трава герані і череди, лист подорожника, плоди шипшини змішати у рівних пропорціях. 2 ст. ложки суміші залити 0,5 л окропу і залишити на ніч у термосі. Процідити, приймати по 50 мл чотири рази на день. Крім цього, потрібно кілька разів на день полоскати горло.
  • Взяти квіти календули, лабазника і пижма, трави чебрецю й цикорію, бруньки осики, подрібнити і змішати. 2 ст. ложки збору залити 0,5 л окропу і настояти ніч у термосі. Далі процідити і приймати по 50 мл три рази на день. Стільки ж раз на день варто полоскати горло.
  • Листя малини, траву м’яти, вівчарської сумки й полину, бруньки сосни, корінь дягеля, листя евкаліпта, пагони багна змішати нарівно. 2 ст. ложки суміші залити 0,5 л окропу, настояти ніч у термосі. Процідити, приймати по 50 мл чотири рази на день. Кілька разів прополоскати цим відваром горло.
  • Бруньки берези і сосни, квітки лабазника й ромашки, трава медунки й чистотілу в однаковій кількості подрібнити і змішати. 2 ст. ложки збору залити 0,5 л окропу, настояти ніч у термосі, процідити. Приймати по 50 мл три рази на день, крім того, потрібно полоскати горло.
  • Трава материнки, квітки календули й конюшини, листя подорожника, трава деревію, фіалки, пустирника й череди, плоди шипшини в рівних пропорціях подрібнити і змішати. ” ст. ложки суміші залити 0,5 л окропу, настояти до ранку в термосі, процідити і приймати по 50 мл 4 рази на день. Крім того, полоскати горло кілька разів на день.

Перед застосуванням рецептів народної медицини порадьтеся із лікарем!

Дата публікації: 17.10.2019 img Поділитися