Здоров'я та краса Консультація лікаря

Біг у спеку: рекомендації, яких обов’язково потрібно дотримуватися

Спека — не привід відмовлятися від занять спортом. Якщо слідувати всім рекомендаціям медиків, можна без шкоди для здоров’я займатися спортом. Будьте обережні!

Спека — не привід відмовлятися від занять спортом. Зокрема, якщо ви звикли бігати і зробите перерву на літні місяці, то після цього буде досить складно повернутися в колишню форму. При цьому не варто применшувати небезпеку високої температури повітря в цей період. Однак якщо виконувати всі заходи і слідувати всім рекомендаціям медиків, можна без шкоди для здоров’я займатися спортом. Отже, як же займатися бігом в жарку погоду?

Бігайте в правильний час доби

Бігати з 12 до 16 годин дня суворо заборонено. Саме на цей відрізок часу припадає пік спеки. На пробіжку краще виходити або рано вранці, або пізно ввечері. Починати потрібно з невеликого темпу, поступово збільшуючи швидкість.

Вибирайте правильне місце для пробіжки

Асфальт і ряди кам’яних будівель — не найкращий варіант для бігу, оскільки дороги і будинки накопичують тепло і займатися фізичними навантаженнями в таких умовах буде досить важко. Бігати краще в парку, прихованому в тіні дерев, чи по набережній.

Слідкуйте за своїм серцебиттям

У будь-який час року необхідно стежити за зміною пульсу, оскільки основне навантаження від таких занять припадає саме на серце. У спекотну погоду це робити важливіше подвійно. Вимірюйте пульс до пробіжки і контролюйте його протягом всього маршруту. Збільшення початкового показника на 10-15 одиниць повинно стати для вас сигналом про припинення бігу.

Пийте воду

Щоб уникнути зневоднення, необхідно випити 1 склянку звичайної води до початку пробіжки. Під час бігу робіть по 1-2 ковтки води не рідше ніж через кожні 20 хвилин.

Вживайте ізотоніки

З організму разом з потом виводяться солі та різні мінерали. Це може бути небезпечно для здоров’я. Головною ознакою цього стану є поява судом і слабкості в ногах. Крім того, на одязі залишаться білі розводи — це солі магнію. Щоб зберегти баланс мінералів, фахівці рекомендують пити ізотоніки, багаті електролітами та солями.

Захист голови і шкіри

Ви не повинні виходити на пробіжку без кепки. Крім того важливо захищати шкіру від опіків. Для цього змащуйте її сонцезахисним кремом. Одяг вибирайте світлих кольорів, виконаний з тканини, яка добре пропускає повітря.

Джерело

Дата публікації: 01.08.2019 img Поділитися