Три особливості практичного унітаза

Практичність сантехніки не залежить від зовнішнього вигляду: кольору або розміру. Для унітазу набагато важливіша форма чаші, вид зливу, а також матеріал, з якого він виготовлений. Ці параметри визначають довговічність виробц, комфортність його використання і практичність в плані прибирання.

На сайті магазину Santechshara ви знайдете приклади якісних унітазів українських, а також європейських виробників. А ми підкажемо, на що звернути увагу, читаючи опис до товарів.

Кераміка буває різною

Консультанти багатьох магазинів, відповідаючи на запитання про матеріал виготовлення унітазу, кажуть що він керамічний. Недосвідченим покупцям цього достатньо, але ми знаємо, що під білосніжною глазур’ю ховається фарфор або фаянс. Обидва матеріали в основі мають білі сорти глини. Відмінності – в добавках. У складі порцеляни є кварц, а також шпат. Ці добавки роблять основу більш щільною і стійкою до впливу вологи.

Основні відмінності матеріалів

1.Фаянс – бюджетний матеріал, який в середньому прослужить 10-15 років. Але це за умови цілісності глазурі. Вона захищає основу від вологи і руйнування. Як тільки на поверхні глазурі з’явиться тріщина, матеріал починає вбирати вологу і руйнується. Все закінчиться тим, що чаша трісне, коли на неї сяде доросла людина.

2. Фарфор завдяки польовому шпату і кварцу не має пор. Матеріал має вкрай низький рівень гідрофобності, тобто не вбирає рідину. Основа також покривається глазур’ю, що робить її в рази міцнішою, довговічнішою. Коштують порцелянові вироби на третину дорожче за аналоги, але і служать більше 20 років.

Вибираємо систему зливу

Більшість унітазів оснащені прямим змивом. Тобто, вода подається зверху задньої стінки одним потоком. У плані ефективності змиву цей варіант непоганий. Але потік води абсолютно не зачіпає верхні і бічні частини чаші. Отже, доведеться часто користуватися йоржиком. Каскадні сливи використовують у моделях класу “економ” або “стандарт”.

Кільцевій змив – винахід порівняльне нове. Його ще називають круговим або душовою системою. Все влаштовано так, що вода по кільцю рухається зверху вниз. Так омивається вся чаша, включаючи бічні ділянки. Кільцеві системи дуже ефективні, з ними простіше доглядати за сантехнікою. Величезний плюс – змив відбувається набагато тихіше, ніж в аналогах з прямим зливом.

Яка чаша зручніша?

Форма воронки і чаші в цілому впливає на ефективність змиву, а також на наявність бризків. Сантехніки радять купувати воронкоподібні моделі. Вони гарантують ефективний змив і відсутність бризків. Козиркові моделі такі ж хороші, але задню стінку доведеться частенько чистити йоржиком. Щодо тарілчастих моделей, то їх вважають застарілими, адже на них накопичуються бруд і мікроби.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook