Як відрізнити
В літній період обабіч доріг, в садах, та дуже часто на подвір’ях можна зустріти цікаву та красиву рослину – золотарник (золотушник) канадський (Solidago canadensis). Це багаторічна трав’яниста лікарська рослина, що належать до родини айстрових (складноцвітих). В цієї трави пряме вертикальне стебло висотою від 60 до 120 см. У верхній частині, що містить суцвіття, стебло розгалужене. Листя видовжено-ланцетне з коротковійчастими гостропилчастими краями. Листки звужені, загострені, сидячі, короткочерешкові. Квіти рослини зібрані у кошики, які нагадують суцвіття із закрученими додолу довгими гілочками. Всі квіти суцвіття жовті та плідні. Середні квіти трубчасті, а крайні – язичкові, плоди цієї трави сім’янки.
Золотарник канадський був завезений в нашу країну з Північної Америки. Його зазвичай культивують як декоративну рослину, однак ця трава часто дичавіє, самостійно поширюючись на городі та в саду.
Чим небезпечний
Золотарник може викликати сильну алергічну реакцію у людей схильних до проявів алергії. Момент цвітіння – з липня по жовтень. Найбільш частими проявами високої чутливості організму на пилок є алергічний кон’юнктивіт (почервоніння очей, сильна сльозотеча), який супроводжується ринітом (свербіж та водянистими виділеннями з носа).
Також ця рослина не являється отруйною рослиною, але виділяє інгібітори – речовини, що пригнічують ріст інших рослин, ягідників. Золотарник дуже плодючий – кожен кущ продукує до 100 тис. насінин. Часто джерелом насіння золотарника є присадибні ділянки та кладовища, де його вирощують як декоративну рослину. Звідти він активно розповсюджується на прилеглі ліси та луки. Тому при створенні клумб золотарник канадський необхідно заміняти іншими декоративними видами рослин.
Методи боротьби із золотарником 100% результату знищення рослини не дають. Але все ж спробувати варто. І ось як це зробити.
Методи боротьби:
- Скошування 3-4 рази за сезон, або у другій половині серпня до визрівання насіння (при цьому суцвіття слід спалювати чи компостувати).
- Рослина розмножується вегетативно, тому при можливості викопування коріння із землі.
- У дозволених місцях застосовувати відповідні хімічні препарати.