Що ви знаєте про нетрадиційне використання чаю? Можна покласти чайні пакетики на очі або почистити сухим чаєм килим. А ще?
• ПОЛІРОЛЬ ДЛЯ МЕБЛІВ. Заварка повертає блиск і освіжає вироби з дерева – підлогу, паркет, меблі. Спершу слід помити, а потім відразу протерти змоченою в чаї м’якою ганчіркою (0,5 столової ложки чорного чаю залити 1 літром окропу і 5 хвилин настоювати, потім змішати з 2 літрами води).
• ФАРБА ДЛЯ ТКАНИН. Здавна відомі фарбувальні властивості чаю. Ним можна легко тонувати вироби з бавовни і вовни. Для цього 2 столові ложки заварки залити 1 літром окропу, поставити на вогонь і додати 2 чайні ложки солі. Чай варити 3-5 хвилин, після цього виріб вимочити у відварі протягом 10-15 хвилин, відтак прополоскати у холодній воді з додаванням оцту.
• ПРИМАНКА ДЛЯ ТАРГАНІВ. Для цього 1 столову ложку чаю залити 1 склянкою окропу і 5 хвилин настоювати. Додати у чай варений жовток, 1 чайну ложку борної кислоти, цукор і борошно. Із суміші сформувати кульки і розкласти у місцях скупчення комах, недоступних для дітей і домашніх тварин.
• АНТИМІЛЬ. Для того, щоб прогнати міль, у шафі треба розкласти марлеві пакетики зі свіжим ароматним чаєм.
• ОСНОВА ДЛЯ ТІСТА. Наші бабусі використовували проціджену холодну заварку, щоб приготувати тісто для солодких булочок і рулетів.
• ДОБРИВО. Деякі господарі вважають, що корисно для аерації та підживлення на відро грунту додавати одну склянку висушеної заварки від випитого чаю. Бабусі радять як добриво використовувати так званий «третяк», тобто двічі чай заварюють і випивають, а третьою заваркою підживлюють вазони. На внесення сухої заварки в лунки при садінні добре реагують огірки та помідори.
• КОМПОСТ. Квітникарі радять використовувати чай при садінні вазонів. Для цього на дно горщика потрібно покласти дренаж, а зверху на нього – шар заварки, потім – ґрунт. Поки рослина пустить коріння до чайного шару, він перегниє, і вийде корисний компост. Особливо корисний чай для папоротей, вони дуже страждають від великої кількості карбонатних солей у воді,
а чай м’яко розкислює ґрунт і допомагає рослинам впоратися із проблемою.
• МУЛЬЧА. Чайні відходи можна використовувати і як мульчу в горщиках, тільки в сухому вигляді, а не прямо із заварника кожен день. Сира мульча може покритися пліснявою, і її дуже любить мошка. Відходи чаю добре розпушують і компостну купу, причому прискорюють компостування. Це добре, тому що якісний компост виходить тільки через два роки. На форумах квітникарів можна знайти інформацію про те, що мульча з чаю або кави сприяє швидкому розмноженню цінних сортів гладіолусів із великими квітками, адже вони дають мало «діток». Щоправда, для цього треба замульчувати грядку з осені шаром до 10 сантиметрів.