Травниця Оксана Джумалюк з Верховинщини переконана: якщо хвороба не перейшла в хронічну стадію і не протікає різко, то лікуватися, а особливо робити профілактику, можна за допомогою природних рослинних антибіотиків, що не мають шкідливого впливу на організм.
Найпоширенішими є прополіс, алое та чебрець.
Найсильніший антибіотик – бджолиний клей зеленувато-бурого або коричневого кольору з приємним запахом меду, воску і ванілі, він же прополіс. Є серйозні наукові дослідження, які довели, що він згубно діє на більше як 100 видів мікроорганізмів. У прополіса дуже широкий спектр антибактеріальних та антибіотичних властивостей. З його допомогою загоюються рани, він допомагає при захворюваннях системи дихання, ротової порожнини, очей, в профілактиці і лікуванні захворювань простати, при захворюваннях серцево-судинної системи та легень, покращує зір, позитивно впливає на нервову систему, покращує пам’ять і загальний фізичний стан, допомагає при опіках шкіри, екземі.
Дієвий і при ГРВІ та застудах. Для профілактики застуди приймають по 10 крапель спиртової настоянки прополісу на 0,5-1 склянку води. П’ють тричі на день протягом 3-4 тижнів. А для лікування хронічного бронхіту варто провести курс інгаляцій парою прополісу. Для цього 60 г прополісу і 40 г воску поміщають в емальований або скляний посуд, ставлять на водяну баню і вдихають пару. Це слід робити 2 рази на день по 10-15 хвилин. Купувати прополіс варто у вже знаних пасічників, які добре вміють його робити.
Алое також здавна застосовують для профілактики й боротьби із хворобами, спричиненими вірусами й бактеріями. В алое є цікавий компонент – ацеманан. Він бореться з вірусами, бактеріями й грибками, а також стимулює та зміцнює імунну систему. Аби організм краще боровся із простудами і вірусними захворюваннями горла і носа, варто вживати щодня одну чайну ложку свіже вичавленого соку алое. Оскільки він має терпкий смак, то його слід додавати по 1 чайній ложці в інші свіжовичавлені овочеві чи фруктові соки. А ще можна зробити собі такий “протибактеріальний” мікс: кефір, мінеральна вода, розсіл квашеної капусти й сік алое (порівну). Усього по 50 г. Смак не дуже – ефект чудовий!
Чебрець завдяки тимоловій олії, яку має в собі ця рослина, є потужним антисептиком. Ця рослина має протизапальні, знеболювальні, відхаркувальні, бронхорозширювальні, спазмолітичні й багато інших властивостей. Окрім того, чебрець сприяє кращому перетравлюванню їжі. Отже, навіть посипаючи страви звичайним сухим чебрецем, ви вже додаєте собі здоров’я. А можна заварювати із нього чай. Для цього слід взяти 1 ч. ложку подрібненого сухого чебрецю залити склянкою гарячої води, накрити тарілочкою та настояти 15 хв і пити теплим.