Застеліть подвір’я килимом з білої конюшини

Якщо вважаєте, що газон – це надто банально і затратно, посійте біля дому конюшину. Це й ефектно, і менше клопотів.

Газони з білої конюшини сьогодні доволі популярні. Завдяки повзучим пагонами, що самі вкорінюються, конюшина добре розростається, швидко заповнюючи всю галявину. Ця рослина  невибаглива, росте на будь-яких ґрунтах, любить сонячні ділянки і не потребує рясного поливання.

 Для газону годиться тільки низькоросла біла повзуча конюшина. Можна використовувати саму конюшину або її суміш з іншими рослинами, наприклад, зі злаками. Засівати газон білою конюшиною потрібно не пізніше третьої декади серпня, щоб встигла добре вкоренитися до настання холодів. Норма висівання білої конюшини як газонної трави – 2,5–3 кг насіння на сотку. Квіти з’являються зазвичай на другий рік. Газон радує цвітінням двічі на сезон: з травня до серпня перша хвиля рясного цвітіння (після неї газон потрібно скосити), а з серпня до жовтня – друга.

Білу конюшину добре сіяти на схилах. Можна поєднувати як з окремими кущами і деревами, так і з квітами яскравого забарвлення, наприклад, маками або люпином.

ЗА

Біла конюшина підійде тим, хто хоче мати мінімум витрат і клопотів з газоном. Ця рослина менш вологолюбна, ніж інші газонні трави. Її  можна вирощувати на освітлених ділянках, де погано росте звичайна газонна трава. Конюшина стійка до витоптування, а тому такий газон може бути на дитячому майданчику. Конюшина утворює густий газон, який швидко відновлюється після скошування, зберігає свіжу зелень до пізньої осені. Це рослина-сидерат, що збагачує ґрунт азотом.

 

ПРОТИ

Із газону, засіяного конюшиною, потрібно вчасно видаляти квіти, що відцвіли. Конюшина – агресивна рослина: швидко переповзає на суміжні клумби і її складно позбутися. Вона приваблює дротяників, що шкодять городині, і бджіл.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook