Запах ніг: звідки він виникає і як позбутися

Вдома рекомендується ходити босоніж або ж в капцях без шкарпеток.

Думаю, що кожен з нас стикався з такою проблемою як неприємний запах ніг. Недавня статистика доводить поширеність і масштабність даної проблеми серед населення всього світу, так як кожна четверта людина задавалась питанням, як позбавитися від такого дискомфортного і незручного явища.

Спробуймо детально розібратися в причинах виникнення і методи лікування смердючого запаху ніг. Лікарі розділяють причини появи даних запалень шкіри на дві групи.

Серед основних причин виникнення поганого запаху нижніх кінцівок є кілька основних:

  • Бромідроз;
  • Гіпергідроз;
  • Оніхомікоз;
  • Захворювання нирок;
  • Невідповідне взуття і шкарпетки;
  • Недотримання елементарних гігієнічних правил по догляду за ногами.

Що таке бромідроз і інші незрозумілі терміни? Якщо говорити простими словами, то бромідроз — це особливо смердючі виділення поту, запах яких обумовлюється особливостями секрету. Через те, що піт, а в наслідку і бактерії, накопичуються в основному в зоні пахвової западини, стоп і долонь, виникає гостра необхідність позбутися неприємного запаху поту нижніх кінцівок в першу чергу, оскільки вони більшу частину дня ми знаходимося у взутті і, на жаль, не в силах забезпечувати циркуляцію свіжого повітря в наших черевиках або ж кросівках.

Гіпергідроз ж має трохи іншу природу виникнення. Судячи з назви, можна зрозуміти, що мається на увазі підвищене виділення поту і надмірна вологість. Якраз такі умови і служать прекрасним середовищем для розмноження різних мікроорганізмів і бактерій, які є причиною появи характерного аромату.

Говорячи про оніхомікоз варто позначити, що дане захворювання не має загальної етимології з попередніми двома, оскільки пов’язано з прогресивним ростом грибка на тому же вологому середовищі ніг. Але важливо відзначити, що неприємний запах доставляє не саме грибок, а продукти його життєдіяльності, тому не варто забувати про щоденне миття підошов і пальців.

Більш серйозною причиною неприємного запаху можуть бути хвороби нирок і серцево-судинної системи, оскільки при порушенні функціонування якоїсь зі складових цих систем органів відбувається неповне виведення сполук азоту через піт. Даний розлад посилюється наявністю набряків і припухлостей щиколоток і кистей.

Незручне взуття і шкарпетки з синтетичних тканин ускладнюють процеси обміну повітря, що є причиною підвищення температури і також посилює виділення поту, що в свою чергу сприяє виникненню неприємних запахів.

Тепер, коли причини стали досить ясні, можна починати обговорення методів щодо усунення їх наслідків. Важливо відзначити, що якщо крім запаху присутні лущення і сильний свербіж, то необхідно звернутися до лікаря, а не займатися самолікуванням, тому що ці симптоми свідчать про наявність таких захворювань як: стригучий лишай, інфекційне запалення і, вже вищезгаданий, мікоз.

Серед багатьох методів по боротьбі з “душком” виділяють кілька головних. Насамперед необхідно усунути живильне середовище для мікроорганізмів, які накопичуються під нігтями і серед ороговілих шарів епітелію.

Слідкуйте за чистотою ніг, регулярно обстригають коротко нігті і по можливості позбавляйтеся від відмерлих частинок шкіри за допомогою пемзи. Після гігієнічних процедур необхідно ретельно прибирати залишки вологи між пальцями рушником, бо залишилася є сприятливим фактором розвитку грибка.

Як позбутися неприємного запаху

У домашніх умовах рекомендується заварювати чай і робити спеціальні ванночки. Для цього необхідно:  Заварити 3 ч. ложки чаю в літрі окропу. Розвести чай двома літрами холодної води. Помістити ноги в розчин і тримати їх там близько півгодини. Багато хто також використовують різні ароматичні масла і яблучний оцет.

Також не можна забувати про підтримку свого взуття в чистоті. Необхідно періодично прати свої улюблені кеди або ж кросівки, в загальному ваше улюблене взуття. Взуття ретельно вимийте зовні, потім замочіть устілки і шнурки в розчині антисептика (можна використовувати хлогексидин), ним також потрібно обробити всю внутрішню поверхню взуття.

Зараз досить доступними стали різні антиперспіранти, які, до речі, можна використовувати і для ступень. Оскільки вони блокують виділення поту їх сміливо можна використовувати за призначенням. Просто після вечірнього прийняття душу нанесіть свій антиперспірант на суху шкіру.

Вдома рекомендується ходити босоніж або ж в капцях, але ні в якому разі не варто надягати ті ж шкарпетки, які ви одягаєте на вулицю. Коли ви ходите в шкарпетках по підлозі на них потрапляють бактерії, які у вологому середовищі взуття починають активно розмножуватися.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook