Лабрадорит – дуже популярний граніт чорного кольору з синіми, вкрапленнями-відблисками. Видобувають його в кар’єрах Володарсько-Волинського району Житомирської області. Застосовують у будь-яких видах будівельних і оздоблювальних робіт, зокрема і для виготовлення пам’ятників.
Природна краса і міцність роблять цей камінь одним із найпопулярніших і затребуваниху дизайні інтер’єрів. Цей чорний чи темно-сірий крупно зернистий камінь із великою кількістю слюди дуже декоративний. Його успішно застосовують для виготовлення підвіконь, стільниць.
Межирічка – ще один вид граніту. Має персиково-коричневе (коричнево-рожеве) забарвлення. Видобувають у кар’єрах Коростенського району Житомирської області. Цей камінь надзвичайно тривкий, тож довго прослужить і пам’ятником, і підвіконням, і стільницею. Завдяки відмінним декоративним і практичним якостям, його часто використовують у зовнішньому облицюванні будівель.
Жадківка – середньо зернистий граніт із родовища в Рівненській області. Кольорова гама – від світло-коричневого до червоного, іноді бордового. Камінь добре піддається обробці, має красиву фактуру.
Колір маславського граніту (Житомирська область) варіюється від оливкового до зеленого з сірими і чорними вкрапленнями. Структура – середньо-зерниста. Широко застосовують для облицювання цоколів будівель, в усіх видах внутрішніх робіт. Дуже гарними й оригінальними виходять і пам’ятники з нього.
Переваги граніту
- жоден вид граніту не вигоряє навіть на найяскравішому сонці після механічного полірування;
- камінь не піддається впливу інших несприятливих погодних умов;
- гравіювання на камені не пропадає з часом;
- легкий у догляді: бруд легко змити;
- залишити подряпину навіть ножем практично не можливо, недарма граніт часто використовують для виготовлення стільниць;
- можна вирізати вироби будь-яких форм і розмірів, із граніт успішно виготовляють барельєфи і навіть статуї.
Недоліки граніту
- Вага – кубічний метр граніту важить від 2,5 до 3 тонн, стандартна стела з підставкою важить приблизно 150 кг, майже сто – надгробна плита, тому якщо ви вирішили поставити саме гранітний надгробок, варто зачекати хоча б пів року, поки
земля дасть достатню усадку. - Через свою твердість граніт досить крихкий камінь і легко сколюється, це робить неможливим дрібне різьблення, доступне, приміром, на мармурі.
- До умовних недоліків можна віднести фактуру каменю: у товщі граніту можуть траплятися незначні вкраплення слюди або інших порід, проте це не вважається браком.