Яскравий сад: які рослини мають червоне листя восени

З приходом холодів сад поступово втрачає барви. Тому багатьох цікавить, які рослини мають червоне листя восени, аби сад та композиція залишалися ошатним та привабливим якомога довше.

Для більшості рослин осінь – це період демонстрації яскравого багряного вбрання. Обов’язково посадіть деякі з цих рослин до садової композиції. І осінній сад буде вражати!

Чому листя восени стає червоним?

Хлорофіл (пігмент зеленого кольору) утворюється тільки при надходженні достатньої кількості сонячного світла. Саме влітку сад потопає в соковитій зелені. З настанням осені дні стають коротшими, кількість сонячного світла та тепла зменшується. Хлорофіл руйнується. Замість нього залишаються жовті та помаранчеві пігменти – каротиноїди. Відносно теплі і сонячні дні та прохолодні нічні температури сприяють утворенню цукру в листі.

Рослина починає повільно створювати захисний шар коркових клітин або шар опадання між стеблом і листом. Цей процес супроводжується виробленням пурпурно-червоного пігменту (антоціану). Частина цукрів затримується усередині листка. Решта накопичується в стовбурі і коренях і захищає листяні дерева взимку.

Які рослини мають червоне листя восени?

Більшість листяних дерев і кущів набуває яскравого забарвлення в міру зміни сезонів. Деякі рослини особливо красиві. Якщо вам цікаво, які рослини мають червоне листя восени, пропонуємо перегляну цю підбірку.

глід восени

Глід (Crataegus)

Привабливі листопадні дерева та кущі глоду мають приголомшливий вигляд як пізно навесні під час цвітіння, так і восени. Розміщення на повному сонці сприяє пишному цвітінню. Ідеальний ґрунт – злегка вологий і кислий, добре дренований. Протягом двох років після посадки потрібен щотижневий полив. Восени вони радують листям помаранчевого, жовтого і червоного кольору.

які рослини мають червоне листя восени дуб червоний

Дуб червоний (Quercus rubra)

Дуб червоний добре росте на повному сонці і добре дренованому, злегка багатому і кислому піщаному ґрунті. Щотижневий полив обов’язковий протягом перших кількох років та у посушливі періоди. Червоні дуби дуже морозостійкі і добре адаптуються в садах 4 зони. Сорт Болтс Голд (Quercus rubra Boltes Gold) відрізняється золотисто-жовтим забарвленням листя навесні, лаймовим – влітку та червоно-оранжевим – восени. Листя сорту Ауріа (Quercus rubra Aurea) при розпусканні злегка червонувате, влітку – золотаво-зелене, перед осіннім листопадом набуває червоного або буро-коричневого відтінку.

які рослини мають червоне листя восени клен

Клен (Acer)

Жодне дерево так не асоціюється з осінню, як клен. Карликові сорти чудово підійдуть для невеликих ділянок або контейнерного саду. Клени віддають перевагу вологому, але добре дренованому ґрунту, від нейтрального до кислого. Полив – помірний і за необхідності. Клени не зносять перезволоження і добре відгукуються на весняне підживлення комплексним добривом. Більшість із них практично не потребує обрізки. Клен заворожує восени яскраво-червоним листям.

 

аронія восени

Аронія (Aronia)

Восени темно-зелене листя представників сімейства Розоцвіті поступово стає червонувато-фіолетовим. Кущ добре зимує в садах 3 зони. Він росте як на вологих, так і на сухих ґрунтах. Повне сонце забезпечить рясне цвітіння та плодоношення. Полив необхідний лише під час тривалої посухи.

Сорт Осіння Магія (Aronia Autumn Magic) відрізняється червоним блискучим листям і великими гронами плодів. Сорт Вікінг (Aronia Viking) відомий своїми великими чорними плодами і яскравим осіннім кольором.

красивоплідник восени

Красивоплідник (Callicarpa)

Досить ефектний восени листопадний кущ сімейства Вербенові. Зібрані в пухкі грона яскраво-фіолетові або білі ягоди створюють приголомшливий колорит як поряд з жовтим і червоним листям, так і після його опадання.

Красивоплідник добре росте і на повному сонці, і в півтіні. Пухкий, вологий і поживний ґрунт з хорошим дренажем – все, що необхідно для його розвитку. Він добре зносить спеку при стабільному поливі та зимує у садах 6 зони. У середній смузі 5 зони знадобиться укриття.

Красивоплідник вильчастий (Callicarpa dichotoma) відрізняється гілками, що опускаються донизу, з блискучими перлинними плодами лілового кольору. Красивоплідник Бодіньє Profusion створить вражаючі контрасти рожево-фіолетового та червоного листя та червоно-синіх ягід. Фіолетові ягоди красивоплодника вильчастого Issai на тлі золотистого листя додадуть екзотики садам помірних широт.

падуб

Падуб (Ilex)

Рослини сімейства Падубові мають велику декоративну цінність. Рослини – тіньовитривалі і вологолюбні. Віддають перевагу багатому гумусом ґрунту, відрізняються повільним зростанням. Падуб добре піддається обрізанню і довго тримає форму.

Сорт Казанова (Ilex meserveae Casanova) посилює рожевий відтінок листя з настанням холодів. Низькорослий падуб Голден Жем (Ilex crenata Golden Gem) з дрібним золотистим листям стійкий до умов 5 зони та захворювань. Сорт Голден Рок (Ilex crenata Golden Rock) привабливий завдяки дрібно-золотистому верхньому листю та нижньому зеленому. А рябе листя Міртіфоліа Ауреомакулата (Ilex aquifolium Myrtifolia Aureomaculata) до осені набуває красивих фіолетово-рожевих відтінків.

які рослини мають червоне листя восени калина

Калина (Viburnum)

Калина – це один з найпопулярніших кущів, які цвітуть. Вони чудово зимують, але можуть скидати листя в холодну погоду. Віддають перевагу повному сонцю частковій тіні і досить багатому, вологому грунту.

Золотисте лапате листя калини звичайної Енніс Меджік Голд (Viburnum opulus Anny’s Magic Gold) створить цікаві колірні акценти. Червоно-коричневі блискучі молоді пагони восени набувають оранжево-золотистого відтінку. Сорт Розеум (Viburnum opulus Roseum) зачарує осінньою палітрою листя від жовтого до червоного кольору, а Ксантокарпум (Viburnum opulus Xanthocarpum) – червоно-пурпуровим листям. Калина, що швидко зростає, Ауреум (Viburnum lantana Aureum) зберігає до початку зими красиве рожево-червоне осіннє листя і чорні їстівні плоди. Довге блискуче листя канадської калини Рожева красуня (Viburnum lentago Pink Beauty) набуває красивих винних відтінків до осені, листя довго зберігається на кущі.

бересклет

Бересклет (Euonymus)

Яскраво-зелений навесні та влітку бересклет восени загоряється яскраво-червоним полум’ям. Чагарники чи невеликі деревця найкраще вирощувати на сонці чи півтіні. Підійде будь-який, добре дренований ґрунт. Заболочених місць краще уникати. Полив має бути ретельним до повного вкорінення.

Бересклет великоквітковий Рубінове Вино (Euonymus grandiflorus Rubi Wine) – один з найкрасивіших reosd. На початку осені блискуче листя забарвлюються в насичені винні тони. Колір листя зберігається до весни. Особливо гарний восени зимостійкий бересклет європейський Червоний Каскад (Euonymus europaeus Red Cascade), Блейд Раннер (Euonymus alatus Blade Runner) та Чикаго Файр (Euonymus alatus Chicago Fire). Їхнє листя забарвлюється різноманітними червоними і малиновими тонами і штрихами. Темно-зелене листя з жовтою облямівкою сорту Канадаль Голд (Euonymus fortunei Canadale Gold) урізноманітнить звичні композиції рожевими акцентами.

горобина восени

Горобина (Sorbus)

Дерева та кущі горобини не вимагають особливого догляду та уваги після вкорінення. Восени листя горобини набуває відтінків оранжевого, червоного та фіолетового. Рослини віддають перевагу повному сонцю, але миряться з невеликим затіненням, і люблять вологі родючі ґрунти. Помаранчево-червоні плоди, що звисають гронами, служать їжею для багатьох птахів.

Компактне вертикальне колоноподібне деревце Autumn Spire має фантастичне яскраво-пурпурне осіннє забарвлення листя. Це сорт чудово впишеться на території невеликої ділянки. Темно-зелене листя горобини Жирондель (Sorbus hybrida Girondel) і Вільморена (Sorbus vilmorinii) восени набуває червоного відтінку, створюючи дивовижні контрасти з білими і біло-рожевими плодами.

скумпія

Декоративні рослини для осіннього саду: Скумпія (Cotinus)

Ніжно-рожеве листя скумпії влітку стає синьо-зеленим, а восени розпалюється до червоного. Тонкі волоски, що чіпляються за відцвілі суцвіття, створюють характерну димчастість. У зонах 4 та 5 слід розміщувати рослини у захищених від зимових вітрів місцях. Димчастий кущ віддає перевагу повному сонцю і злегка піщаним суглинкам. Підійдуть і кам’янисті ґрунти. Молодим рослинам необхідний рясний та регулярний полив двічі на тиждень.

Золота Леді (Cotinus Golden Lady) змусить сад сяяти золотом. Яскраве листя зберігає свій колір протягом усього сезону. Глибокий червоний винний відтінок має листя карликового сорту Лілла (Cotinus coggygria Lilla). Восени воно набуває червоних, помаранчевих та золотих відтінків. Яскравість залежить від кислотності ґрунту.

СкумпіяДаски Мейден (Cotinus coggygria Dusky Maiden) з наближенням осені перетворюється на мальовничий оранжево-червоний кущ. Чим більше сонця, тим більше червоних відтінків у листі овальної форми з хвилястими краями. Має чудовий вигляд восени сорт Флейм (Cotinus Flame) і Голден Спіріт (Cotinus Golden Spirit). Яскравий оранжево-червоний рум’янець з’являється по краях і на прожилках листя і поступово охоплює всю поверхню. Літнє затінення надасть листю жовтуватого відтінку.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook