Який перець корисніший: червоний, жовтий чи зелений?

Перець позитивно впливає на травну систему: стимулює виділення шлункового соку і травлення, покращує перистальтику кишківника, збуджує апетит.

Болгарський перець корисний при захворюваннях крові, кровотечах ясен, недокрів’ї, ламкості судин. Він регулює артеріальний тиск, розріджує кров і перешкоджає утворенню тромбів. Перець позитивно впливає на травну систему: стимулює виділення шлункового соку і травлення, покращує перистальтику кишківника, збуджує апетит. Його рекомендують їсти при простатиті, підвищеній пітливості і розхитаних нервах. Він прискорює обмін речовин і допомагає спалювати більшу кількість калорій. Але є один нюанс: різний за кольором перець корисний по-різному.

ЧЕРВОНИЙ. За загальною кількістю корисних речовин, він – середняк. У ньому на 10% менше корисних компонентів, ніж у лідера – жовтого. Червоний, як і інші, містить дуже багато вітаміну С, але крім цього він має ще одну чудову особливість – приголомшливо велику кількість вітаміну А (майже 1 мг). А ще в цьому різновиді солодкого перцю більше цинку і вітамінів Е, В2, В5, В9 і РР.

ЖОВТИЙ містить в цілому найбільшу кількість різних корисних компонентів. Одна велика жовта перчина забезпечує п’ятиденну (!) потребу дорослої людини у вітаміні С. Цей вид перцю містить трохи більше заліза та вітаміну В6, ніж інші.

ЗЕЛЕНИЙ. Попри те, що він «найбідніший» з усіх перців на корисні речовині, є найбагатшим джерелом вітаміну С. До порівняння, яблуко містить у 19 разів менше вітаміну С, ніж зелений перець. А ще у ньому найбільше вітаміну К. Тільки зелений перець містить фітостероли. Тож якщо вас цікавить боротьба з надлишком холестерину, вибирайте зелений.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook