Здоров'я та краса Сам собі лікар

Яку небезпеку приховує пірсинг?

Як і будь-яке хірургічне втручання, сама процедура може виявитися небезпечною, коли за справу беруться непрофесіонали.

 

ПЕРШІ ТИЖНІ – БЕЗ САУНИ ТА БАСЕЙНУ
Тривалість загоєння місць проколу залежить за тавтологією …від місця проколів. Так, пірсинг пупка заживає від двох до шести місяців; язика – 7–14 днів; брови, носа, вуха – близько 10 днів. Інтимний пірсинг загоюється швидко – 7–20 днів.

Та хай що ви оберете, перші два тижні мусите не відвідувати сауну, басейн, не купатися у природних водоймах, надто у морі – солона вода перешкоджає загоєнню. А якщо неуважно доглядатимете за проколеним місцем, то інфекцію чи зараження крові гарантовано. І ще – не треба використовувати для протирання препарати, що їх не рекомендував майстер.

ЯК ЗА МАЛОЮ ДИТИНОЮ
Прилаштувати шмат металу на тілі – то лише півсправи. Мороки з стороннім предметом і так не бракуватиме. Ось, наприклад, таке: до повного загоєння ранки виймати прикрасу не варто – це може призвести до інфікування. А щоб запобігти засиханню, потрібно періодично пересувати прикрасу в каналі, що формується, протягом першого тижня.

Після проколювання соска або пупка на ніч треба надягати чисту бавовняну футболку або майку. А коли прокололи «там», то з хлопцем (чоловіком) у ліжко – зась, аж до повного загоєння.

Якщо ж пірсинг в роті чи на губах, то не рекомендується курити і вживати алкоголь. Це може подразнювати ранку. Ба більше – щоразу після їжі або пиття треба полоскати рот дезинфікувальним розчином. У разі ускладнень – почервоніння, припухлості, свербіння – хутко звертайтеся до дерматолога.

Не робіть пірсинг самі. Якщо ж зважилися на цю процедуру, то неодмінно йдіть у салони, які мають відповідне устаткування. Як і будь-яке хірургічне втручання, сама процедура може виявитися небезпечною, коли за справу беруться непрофесіонали.

ПІРСИНГ ТОБІ НЕ СВІТИТЬ, ЯКЩО МАЄШ:

– підвищену температуру;
– загострення якого-небудь хронічного захворювання;
– погане згортання крові;
– алергію на знеболювальні препарати та метали.

Жінкам не варто робити пірсинг під час менструацій або вагітності.
Для пірсингу рекомендують прикраси, виготовлені з хірургічної сталі, титану і золота, причому золоті прикраси вставляють у свіжий прокол лише якщо нема індивідуальної нестерпності до золота.

НАВІЩО ЇМ МЕТАЛ У ПУПІ?

Чому люди прикрашають тіло у такий оригінальний спосіб, розповіла психолог Оксана Дячук:

– Пірсинг у підлітковому віці – то насамперед бажання привернути до себе увагу, виділитися з натовпу. Якщо пірсинг замовляє людина вже зрілого віку – це продиктовано бажанням стати молодшою, привабливішою.

Одним із мотивів є також те, що певний вид пірсингу символізує належність до певної групи людей. Пірсинг усе-таки досить болюча процедура, тому для декого це випробування на міцність.

ЩО БІБЛІЯ КАЖЕ ПРО ТАТУ Й ПІРСИНГ?

Біблія не забороняє татуювання або пірсинг, але також не дає жодної підстави вірити, нібито Бог хоче, щоб ми робили татуювання чи пірсинг.
Інша річ – поняття скромності. Біблія радить одягатися скромно (1 Тимофія 2:9). Наприклад, стриманість в одязі – це покриття ним усього, що має бути покрите. Люди одягаються скромно, щоб не привертати до себе зайвої уваги. Татуювання та пірсинг однозначно привертають увагу. У цьому сенсі вони не відповідають вимогам щодо скромності.

 

Дата публікації: 02.10.2017 img Поділитися