Вітамін А (ретинол)
Складно переоцінити важливість даного вітаміну для здоров’я організму, в тому числі і волосся. Крім виконання безлічі функцій, вітамін A бере участь в синтезі колагену і необхідних ферментів для будови шкіри. На щастя, вітаміну A багато в звичних для нас продуктах харчування. Однак необхідно пам’ятати, що засвоюється він тільки при достатньому надходженні в організм вітаміну E.
Вітамін E (токоферол)
Даний вітамін займає важливе місце в косметології не просто так. Завдяки вираженій антиоксидантній та мембранопротекторній властивості його використовують для покращення стану волосся і шкіри. Він стимулює ріст волосся, надає локонам блиск і об’єм, захищає від шкідливого впливу зовнішніх факторів, зберігаючи молодість. Вітаміном E багаті горіхи і масла холодного віджиму. Якщо ви погано переносите жирні продукти і не отримуєте норму цього важливого нутрієнта, зробіть своєю звичкою пропивати курс вітаміну E раз в 3 місяці.
Вітамін C (аскорбінова кислота)
Ви напевно неодноразово чули про важливу роль вітаміну C для імунної системи людини. Але чи знаєте ви, що цей вітамін неймовірно ефективний для краси волосся? У чому секрет? Він є головним кофактором в процесі вироблення організмом власного колагену. Більше вітаміну C – більше колагену і менше чутливості до шкідливого впливу зовнішніх факторів. В результаті ваша шкіра сяє, а волосся блищить.
Вітамін B7 (біотин)
Біотин є основним джерелом сірки, яка необхідна для здоров’я волосся. Так само, як і вітамін C, він бере участь в синтезі колагену. Сухість і ламкість волосся, порушення їх роту і посилене випадіння, а також лупа можуть бути симптомами нестачі вітаміну B7.
Цинк
Цей елемент бере участь у багатьох біохімічних процесах організму. Він бере участь в засвоєнні вітаміну E, знімає запалення і відновлює структуру шкіри, покращує живлення волосяних цибулин і, відповідно, зміцнює волосся по всій довжині. Препарати з цинком призначають при лупі, підвищеному випаданні волосся і запальних захворюваннях шкіри.
Селен
Селен також необхідний для засвоєння організмом вітаміну E і йоду. Він грає важливу роль у функціонуванні щитовидної залози, від якої залежить і здоров’я волосся в тому числі. Дефіцит селену може призводити до сухості і випадіння волосся, а також до відчутного зниження імунітету.
Гіалуронова кислота
Ця речовина добре зарекомендувала себе як омолоджуючий засіб для шкіри. Але і волоссю гіалуронова кислота здатна принести користь. А саме: поліпшити процес живлення волосяних цибулин, зміцнити коріння, посилити вироблення кератину. З віком організм жінки виробляє все менше гіалуронової кислоти. Тому забезпечивши її надходження ззовні, ми продовжуємо свою молодість.
Кілька фактів про живлення волосся
Щоб дійсно зрозуміти, які речовини необхідні організму для зміцнення структури волосся і стимуляції їх росту, давайте розглянемо хімічний склад волосся:
- 78% волосини складає кератин (білок), насичений спектром різних вітамінів і мікроелементів;
- 15% об’єму волосини – це вода;
- 7% складають жири (холестерол).
Тому багата на білки їжа дуже важлива для здоров’я волосся. А ще те, що знежирена дієта точно не піде на користь вашим локонам. І звичайно, не варто забувати про питний режим.