Город Сад

Які сорти полуниці варто посадити? Консультує садівник

Який саме сорт полуниці варто обрати, консультує садівник, власник розплідника плодових та ягідних культур Тарас КМІН.

Які сорти полуниці варто посадити? Консультує садівник

Від сорту полуниці залежить не тільки смак і кількість ягід, яку ви збиратимете, а й те, скільки часу будете витрачати на догляд. Який саме сорт полуниці варто обрати, консультує садівник, власник розплідника плодових та ягідних культур Тарас КМІН.

У своєму розсаднику Тарас Кмін вирощує полуницю раннього сорту Беніція (його цінують за гарну транспортабельність ягід і їх добрий смак, стійкості до посухи і хвороб) та пізнього сорту Флоренс (цінується за стійкість до грибкових захворювань, дуже великі ягоди і родючість: з однієї рослини можна зібрати до 1 кг ягід).

Добре зарекомендувала себе у розсаднику ремонтантна полуниця новітнього сорту Сан Андреас. Вона закінчує плодоношення у жовтні, а в теплиці ягоди можна збирати і в грудні. За сезон дає три хвилі плодоношення, а в теплиці можна отримати й чотири.

Сорт Сан Андреас підходить для вирощування на гідропоніці. Тоді свіжі ягоду можна мати навіть у зимовий період. Якщо полуниці забезпечити один місяць спокою, у середині зими в теплиці можна збирати ягоди. До речі, вони дуже великі, смачні і транспортабельні. Це один із найкращих сортів для вирощування на продаж.

Саме ці три сорти – Беніція, Сан Андреас і Флоренс – садівник Тарас Кмін рекомендує вирощувати і детально розповідає про кожен із них.

Беніція

Італійський сорт полуниці раннього терміну дозрівання. Цей сорт тільки набирає популярності, але досить перспективний. Основними сильними сторонами сорту є: висока врожайність, велика і соковита ягода, відмінна жаро- і засухостійкість, стійкість до основних хвороб полуниці.

Кущ компактний, вусів дає небагато, що добре для вирощування полуниці на ягоду, а не для розсади. Літню спеку переносить дуже добре. Сорт показує хорошу зимівлю і не підмерзає.

Ягода яскраво-червона, щільної консистенції, пірамідальної форми масою близько 25–30 г. Розмір великий і середній. Має дуже високі смакові якості.Смак ягід кисло-солодкий з приємним післясмаком.

Сан Андреас

Все більшої популярності серед садівників набуває полуниця Сан Андреас. Цей сорт вивели американські селекціонери приблизно 15 років тому. Сорт Сан Андреас – типовий представник полуниці, яка дає кілька високих врожаїв за час плодоношення у літній період. В умовах помірного теплого і жаркого клімату один кущ може плодоносити за літо чотири рази. Плодоносить з травня до вересня.

Кущ середньорослий, компактний, кулеподібний, слабко утворює вуса. Часто плоди ростуть на прямих квітконіжках, тому не торкаються до землі, і їх набагато краще видно. Сорт показав стійкість до захворювань і шкідників (особливо до гнилей і борошнистої роси).

Ягоди великі (30–50 г), блискучі, щільні, досить тверді. Зовні вони мають трохи подовжену форму, кінчик ягоди трохи закруглений. У розрізі ягода має забарвлення оранжевого кольору. Неповторний солодкий смак ягоди і її соковитість завойовує все більше прихильників у світі. Ягоди добре транспортуються і зберігаються.

Флоренс

Це пізньостиглий сорт полуниці, виведений у Великобританії. Флоренс – надійний сорт для різних систем вирощування, стійкий до комплексу захворювань та добре підходить для вирощування на проблемних грунтах та з використанням низько-затратних технологій.

Кущ середньої сили росту, прямостоячий, ягоди добре помітні, що полегшує їхній збір. Сорт посередньо стійкий до борошнистої роси та інших грибкових хвороб. Має добру стійкість до вертицильозного в’янення, гнилі сердечка, толерантність до виноградного довгоносика.

Ягоди мають конічну форму, щільну шкірку і м’якоть, приємний смак. Колір ягід насичено червоний, дещо матовий. Для кращого забарвлення плодів сорт краще вирощувати на чорній чи блакитній плівці та уникати використання білої. Лежкість сорту дуже добра, навіть повністю стиглі ягоди можуть зберігатись тривалий період не втрачаючи привабливого зовнішнього вигляду.

Садівник Тарас Кмін – власник розплідника плодових та ягідних культур у с. Новий Двір Турійського району Волинської області. Тут можна купити розсаду полуниці, саджанці плодових дерев та інших культур.

Тел.: 097 964 33 16 (також у Вайбері), 095 565 72 07

Сторінка Тарас Кмін у Facebook

https://www.facebook.com/profile.php?id=100008125939209

Дата публікації: 30.07.2018 img Поділитися