Які квіти найкраще вирощувати у підвісних горщиках?

Квіти у підвісних горщиках стануть чудовим рішенням для тих, хто не має вільної площі для квітника. Вони також чудово доповнюють альтанки, тераси, балкони, вхідну зону. Ми розповімо, які квіти найкраще підходять для вирощування у горщиках і як за ними доглядати.

У сфері квітникарства існує чимало дизайнерських рішень, котрі можуть перетворити невеликий простір на райський куточок. І для цього не обов’язково закладати великі клумби чи міксбордери, щоб ваша зона відпочинку мала привабливий вигляд. Достатньо повісити одну або кілька квіток у підвісних горщиках.

Квіти у підвісних горщиках стануть чудовим рішенням для тих, хто не має вільної площі для квітника. Вони також чудово доповнюють елементи ландшафтного дизайну, альтанки, тераси, балкони, вхідну зону. У горщиках зазвичай вирощують невибагливі, переважно однорічні квіти. Розглянемо, які види мають оптимальні властивості для цього.

Які квіти найкраще садити у підвісні горщики?

Не всі квіти придатні для вирощування у підвісних горщиках через естетичні міркування або практичні причини, як-от великі кущі з високою парусністю, які можуть бути нестабільними в підвісі. Важливо обирати ампельні або каскадні рослини з опущеними пагонами, що перерозподіляють центр ваги, а також рослини з прямостоячими, але невисокими пагонами.
До вашої уваги список квітів які найкраще підходять для вирощування у підвісних кашпо:
Петунія у підвісному кашпо
Петунія у підвісному кашпо

Петунія

Символ вертикального озеленення. Серед цих квітів є безліч різновидів, ідеально підходять для вирощування у кашпо. Петунії потребують регулярного поливу та щотижневого підживлення. Вони люблять сонячні місця, але також можуть зносити часткову тінь.

Петунія – паличка-виручалочка для озеленення: посадка і догляд

Калібрахоа у підвісному кашпо
Калібрахоа у підвісному кашпо

Калібрахоа

Родич петуній, вирізняється повільним початковим розвитком, але менш вибагливий у догляді та цвіте до перших морозів. Ця рослина менш вимоглива до підживлення порівняно з петуніями і може рости при менших об’ємах ґрунту. Калібрахоа потребує сонячного місця.

Як вирощувати хризантему в горщиках, щоб довго квітнула

Ампельна бегонія
Ампельна бегонія

Ампельна бегонія

Невибаглива до об’єму ґрунту та добре росте навіть в обмежених умовах. Ідеально підходить для тінистих місць, ампельна бегонія потребує помірного поливу, щоб уникнути застою води у горщику. Вона чудово росте в невеликому об’ємі ґрунту.

Лобелія у підвісному кашпо
Лобелія у підвісному кашпо

Лобелія

Швидкорослий вид, ідеально підходить для кашпо, любить добре освітлені місця і регулярний полив, але не переносить перезволоження ґрунту. Лобелія чудово відновлюється після першої хвилі цвітіння, якщо її правильно обрізати.

Торенія у підвісному кашпо
Торенія у підвісному кашпо

Торенія

Має компактний, щільний кущ з асиметричними ніжними квітами, має чудовий вигляд у підвісних горщиках. Потребує регулярного поливу та вологого повітря, але не виносить застою води. Торенія віддає перевагу частковій тіні або розсіяному світлу.

Бакопа у підвісному кашпо
Бакопа у підвісному кашпо

Бакопа

Зі щільними опадаючими пагонами, цвіте квітами різного кольору, які самостійно обсипаються. Вимагає постійного поливу та регулярного підживлення, але не переносить прямі сонячні промені. Цвіте рясно і тривало, якщо забезпечена достатня вологість.

Вербена у підвісному кашпо
Вербена у підвісному кашпо

Вербена

Ампельна вербена має повислі пагони, всипані яскравими квітами до самої осені. Любить сонячні місця і потребує регулярного, але не надмірного поливу. Вербена віддає перевагу добре дренованому ґрунту та регулярним підживленням.

Біденс у підвісному кашпо
Біденс у підвісному кашпо

Біденс

Підходить для кашпо, утворює щільний, кулястий кущ з тонкими, але міцними пагонами. Ця рослина добре переносить сухість і вимагає менше води, ніж інші квіти у підвісних горщиках. Біденс віддає перевагу сонячним місцям і легкому ґрунту.

Лаурентія (ізотома) у підвісному кашпо
Лаурентія (ізотома) у підвісному кашпо

Лаурентія (ізотома)

Нескладний у догляді вид, не потребує частих поливів і підживлення. Витримує широкий діапазон температур і не вимагає частого поливу.

Пеларгонія у підвісному кашпо
Пеларгонія у підвісному кашпо

Пеларгонія

Популярний вид, особливо пеларгонія плющелиста, яка ідеально підходить для вирощування у кашпо. Вимагає багато світла та регулярного поливу, але з обережністю, щоб уникнути застою води. Добре реагує на регулярне підживлення і потребує захисту від прямих сонячних променів у найспекотнішу пору дня.

Особливості догляду за квітами у підвісних кашпо

Догляд за квітами у підвісних кашпо має свої особливості, які важливо враховувати для забезпечення здоров’я рослин та їхнього кращого цвітіння. Ось кілька загальних рекомендацій, які допоможуть вам подовжити цвітіння.

Полив

  • Регулярність. Квіти у підвісних горщиках зазвичай вимагають частішого поливу, ніж рослини, висаджені в землю, особливо під час спекотних літніх місяців. Влітку може виникнути потреба поливати їх навіть двічі на день.
  • Перевірка вологості. Перед поливом завжди перевіряйте вологість ґрунту. Надлишок води так само шкідливий, як і її нестача.

Вибір ґрунту

  • Якість ґрунту. Використовуйте високоякісний, добре дренований ґрунт, спеціально призначений для контейнерного вирощування. Це забезпечить необхідну вологість та повітропроникність.

Підживлення

  • Добрива. Більшість квітів у підвісних кашпо потребуватиме регулярного підживлення, оскільки обмежений об’єм ґрунту швидко виснажується. Використовуйте рідкі добрива згідно з інструкцією на упаковці.

Обрізка

  • Санітарна обрізка. Регулярно обрізайте висохлі або пошкоджені частини рослин, щоб стимулювати нове цвітіння та зберегти акуратний зовнішній вигляд.

Місцеположення

  • Сонячне світло. Більшість квітів віддає перевагу яскравому, але розсіяному світлу. Враховуйте вимоги конкретних рослин до освітленості при виборі місця для кашпо.

Захист від екстемальних погодних умов

  • Захист від погоди. Під час сильних вітрів або гроз переносьте підвісні кашпо в захищене місце, щоб уникнути пошкодження.

Дотримання цих рекомендацій допоможе вашим квітам у підвісних кашпо залишатися здоровими, красивими та довго цвісти.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook