Як зрозуміти, що чоловік вас використовує: 4 червоних прапорці

“Як я могла бути такою сліпою?” – Таке питання ми часто ставимо собі після розставання. А ще недавно ми планували спільне майбутнє з цією людиною. Що може вказувати на те, що ваш новий друг з вами не зовсім щирий, і чому він з’явився у вашому житті, міркують наші експерти.

Якщо у стосунках з партнером ви виявляєте одну з наведених нижче ознак, на які експерти радять звернути увагу, це привід задуматися про його наміри.

1. ВІН ПРОСИТЬ ПРО МАТЕРІАЛЬНУ ДОПОМОГУ

У важкій фінансовій ситуації може опинитися кожен. Але якщо це не ваш чоловік, з яким ви завжди поділяєте радості та труднощі, ніщо не виправдовує чоловіка, який вирішує свої проблеми за ваш рахунок. Людина, з якою ви почали зустрічатися і якій дорогі, не проситиме у вас гроші на оплату своїх особистих потреб.

2. ВІН ЦІКАВИТЬСЯ ТИМ, ЩО ВИ МОЖЕТЕ ЙОМУ НАДАТИ

Часто такі люди охоче обговорюють те, що є у вас і відсутнє у їхньому житті. Підноситься це, зрозуміло, як те, що вони пишаються вашими досягненнями. І не завжди мова про матеріальні цінності. Якщо у вас чи близьких вам людей високий соціальний статус, ви відомі і вас приймають у колах, що цікавлять партнера, то ви також можете представляти для нього інтерес. Особливо якщо він має великі амбіції в галузі кар’єри або якщо він прагне публічності та популярності.

3. ВІН З’ЯВЛЯЄТЬСЯ ЛИШЕ ТОДІ, КОЛИ ЙОМУ ПОГАНО

Він завжди згадує про вас лише тоді, коли йому самотньо, коли він має потребу виговоритися або він хоче інтимних стосунків.

Саме від таких партнерів особливо важко піти. Іноді ці люди дійсно страждають на депресію або ментальні розлади і знаходять у вас той ресурс, який допомагає їм справлятися. Тому зроблять усе, щоб вас утримати. Від таких чоловіків нерідко можна почути: «Я не можу жити без твоєї підтримки, тільки ти мене розумієш» і навіть «Я накладу на себе руки, якщо тебе втрачу».

У період закоханості це може зчитуватися вами як незвичайна пристрасть, чарівне відчуття того, що ви знайшли один в одному ту саму половинку. Це найчастіша пастка, в яку потрапляють жінки. Пізніше включається почуття провини та відповідальності, і ці стосунки можуть затягнутися на довгі місяці і навіть роки.

4. ВІН НЕ БУДУЄ ЗАГАЛЬНИХ ПЛАНІВ І НАВІТЬ НЕ ПАМ’ЯТАЄ ВАШОГО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

Його не турбують ваші бажання, і він легко забуває про те, що вам теж важливо і приємно щось від нього отримати, тому що не має наміру нічого для вас робити. Все, що він готовий запропонувати, це потік приємних слів не більше. Дії за ними не йдуть майже ніколи. Якщо ви помічаєте, що ваш друг завжди зайнятий у ті дні, коли вам потрібна його присутність і увага, це привід задуматися, чи дорогі йому стосунки з вами.

«ЧОЛОВІК-МАНІПУЛЯТОР — ХОРОШЕ ВИПРОБУВАННЯ МІЦНОСТІ ВАШИХ КОРДОНІВ»

Якщо людина з дитинства не навчилася або не відчула необхідності (або задоволення) забезпечувати себе благами життя самостійно, вона починає шукати собі «нову маму». Він вловлює ваш несвідомий сигнал: готовність багато віддавати і навіть мало просити. І ось інфантильний партнер стукає у ваше життя.

Тут настає момент вашого вибору та випробування здоров’я кордонів. Як і чому ми обираємо безконтрольно віддавати свої ресурси незрозуміло кому на дивних підставах? Найяскравіший приклад: історія дитинства з татом-алкоголіком, коли мати всю енергію витрачала на його порятунок.

Дочка у такій сім’ї засвоює важливі для себе правила. Вона не варта бути центром уваги і отримувати достатньо любові та підтримки («ну ти ж розумієш, як мамі з татом важко!»). А кохання — це коли один партнер дуже складний, від нього одні проблеми, а інший за ним бігає та захоплено витрачає на нього свою енергію.

У дитинстві ці знання засвоюються без критики, тому ми починаємо діяти «на автоматі». Ми легко розпізнаємо «об’єкти, гідні любові» не тому, що вони дійсно гідні, а тому, що вони звичні, нам так легше і безпечніше, ніж із більш дбайливим партнером. Адже ми не маємо досвіду, як з ним взаємодіяти, і це може лякати.

Так і потрапляють у наше життя все нові втілення тата, про якого важливо дбати. Бувають не такі драматичні історії, наприклад, коли мама чи бабуся вселяють, що громадське вище за особисте і спочатку треба зробити добре ближньому (без пояснень, кого вважати ближнім), а потім думати про себе. Але результат може бути той самий.

Вихід один — досліджувати, усвідомлювати та замінювати старі правила щодо себе на нові, справедливіші. Чи гідні ви кохання та турботи чи змушені «заслуговувати» на них, йдучи на всілякі жертви? Вирішувати лише вам.

За матеріалами

Друге дихання: 5 способів повернути пристрасть у ваші стосунки

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook