білокрилка

Як знищити білокрилку та врятувати врожай?

Від білокрилки потерпають як овочеві і плодові, так і декоративні рослини. Завдають шкоди як личинки, так і дорослі комахи. До того ж білокрилка швидко адаптується до інсектицидів

Білокрилка – маленькі білокрилі і жовтоспинні комахи до 3 мм. Найчастіше завбільшки приблизно міліметр-півтора. На відміну від багатьох комах, у яких живляться соком рослин лише личинки, білокрилки шкодять городині і в личинковому, і в дорослому стані. Від білокрилки потерпають як овочеві і плодові, так і декоративні рослини. На огірках теплична білокрилка розмножується інтенсивніше, ніж на помідорах. Небезпека цього шкідника ще й у тому, що білокрилка напрочуд швидко адаптується до інсектицидів.

Цикл розвитку білокрилки від стадії яйця до появи дорослої особини становить 16-40 діб залежно від температури та вологості. Оптимальна температура – +21 ° С та вологість – 70-90%, зниження температури подовжує термін розвитку. З’являтися личинки білокрилки з яєць починають при +12 °С. Підвищення температури вище 30 °С та зменшення вологості повітря скорочує терміни розвитку і личинок, і дорослих комах, зменшує кількість відкладених яєць.

Морозостійких білокрилок немає. Найживіша стадія – яйце. Зародок гине при -6 ° С через 5 днів. На інших стадіях розвитку при цій температурі білокрилки вимерзають раніше. Тобто, перезимувати вони здатні або в теплицях, які опалюються, або в кімнатних умовах, або у сховищах.

Занести білокрилку на ділянку дуже легко:

  • з купованим ґрунтом та купованими рослинами;
  • відвідуючи чужі ділянки, чужі теплиці, садові центри, тепличні комплекси, розплідники.

Білокрилка не любить води, хоча любить вологість повітря. У відкритому ґрунті при регулярних дощах вона не завдає помітної шкоди. У посушливі періоди розмножується. І протягів дуже не любить, на місцях, що продуваються, її в рази менше.

Радимо також прочитати: Догляд за садом навесні і влітку: як захистити рослини від шкідників та хвороб

Як позбутися білокрилки?

Білокрилка швидко стає стійкою і нечутливою до різних препаратів. Тому багаторазове застосування одного препарату сприяє появі популяцій, стійких щодо нього. Тому стратегія боротьби повинна включати кілька етапів, послідовно, приблизно раз на 1-2 тижні, знищуючи шкідників, що відроджуються. І надалі потрібно уважно відстежувати їхню появу.

  1. Хімічні препарати проти білокрилки слід використовувати лише за інструкцією. Їх краще купувати у місцевих садових центрах. Консультанти там, спілкуючись із величезною кількістю місцевих садівників, нерідко дають дуже корисні поради.
  2. Клейові пастки ефективні в теплицях, але їх має бути багато. Розвішують їх приблизно по одній на метр погонний грядки, в середньому ярусі. Регулярно у міру заповнення їх слід замінювати. У відкритому ґрунті застосовувати їх не варто. Липне на них багато інших комах (у тому числі корисних) більше, ніж білокрилки.
  3. Народні засоби боротьби із білокрилкою. Обприскування листя з нижнього боку настоєм подрібнених часникових та цибулинних стрілок (100 г на 5 л), розчином (1:100) настойки евкаліпта, зольним настоєм (склянка золи на 3 л води), розчином оцту (0,5 ст. яблучного або домашнього оцту на 10 л води), розчином горілки (1:1). У всіх випадках додавати рідке мило по 1 ст. ложці на 5 л. води. Плюс припудрювання ґрунту під рослинами попелом або кавовою гущею.
  4. Ще один ефективний метод боротьби з білокрилкою – посадити біля кущів агератум.

Радимо також прочитати: Сіль, цукор і гірчиця в городі: як знищити шкідників і грибок

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook